News

Korea Płd. ostrzega przed handlem amerykańskimi ETF-ami

Komisja Usług Finansowych (FSC), główny regulator finansowy w Korei Południowej, ostrzegła lokalne firmy przed pośrednictwem w obrocie Bitcoinowymi ETF z Stanów Zjednoczonych.

12 stycznia FSC wydała krótkie oświadczenie prasowe, podkreślając, że krajowe firmy maklerskie pośredniczące w ETF-ach na Bitcoiny notowanych zagranicą „mogą naruszać” istniejące stanowisko rządu wobec aktywów wirtualnych oraz ustawy o rynkach kapitałowych.

Jednakże oświadczenie zaznacza, że reżim regulacyjny dla kryptowalut w kraju jest wciąż na etapie ustalania. W związku z tym, komisja planuje przeanalizować regulacje dotyczące zagranicznych aktualizacji, zwłaszcza związanych ze Stanami Zjednoczonymi.

Długo oczekiwane prawne zezwolenie na handel Bitcoinowymi ETF-ami zostało udzielone przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych 10 stycznia, a handel rozpoczął się dzień później, 11 stycznia.

Dane pokazują, że całkowity wolumen 10 ETF-ów na przekroczył 4,5 mld dolarów pierwszego dnia handlu. Timothy Peterson, menedżer inwestycyjny w Cane Macro, oszacował, że aktywność zakupowa wśród ETF-ów oznacza, że będzie trzeba zakupić około 47 000 Bitcoinów, o wartości 2,1 mld dolarów przy obecnych cenach, na rynku spot.

Następne w kolejce są ETF-y na spot Ethereum. BlackRock złożył wniosek o ETF Ethereum w listopadzie 2023 r. Termin decyzji SEC wyznaczony jest na 23 maja 2024 r., a wielu zwolenników kryptowalut uważa, że wprowadzenie Bitcoinowych ETF-ów może prognozować pozytywny wynik dla ETF-ów na Ethereum.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button