News

Argentyna: Bitcoin legalny w umowach i płatnościach

Diana Mondino, Minister Spraw Zagranicznych, Handlu Międzynarodowego i Kultu w Argentynie, ogłosiła, że dekret legalizujący używanie określonych walut w umowach i do płatności obejmie również Bitcoina.

W poście z 21 grudnia na platformie X, Mondino stwierdziła, że dekret, który wydaje się być skierowany na rzecz reformy gospodarczej i deregulacji, umożliwi stosowanie BTC i innych kryptowalut w kraju, przy pewnych warunkach. Dekret „Podstawy Odbudowy Gospodarki Argentyny”, uchwalony 20 grudnia, nie wspominał bezpośrednio o kryptowalutach, ale zawierał przepisy, zgodnie z którymi dłużnicy mieli możliwość płacenia w walutach niewymienionych jako środek płatniczy w Argentynie.

Potwierdzamy i potwierdzamy, że w Argentynie umowy można rozliczać w Bitcoinie, a także w dowolnej innej kryptowalucie.

– powiedziała Mondino.

Według Mondino, dekret umożliwiałby także rozliczenia umów za pomocą litrów mleka lub sztuk bydła. Inne postanowienia dekretu dają osobom swobodę wyboru rodzaju używanej waluty – głównie odnosząc się do walut obcych, ale nie wykluczając jasno kryptowalut.

„Strony mają swobodę określenia kwoty i rodzaju waluty używanej do zabezpieczenia lub depozytu, a także metody jej zwrotu po zakończeniu umowy najmu”, stwierdza Artykuł 1196 dekretu.

Prezydent Argentyny, Javier Milei, mianował Mondino na stanowisko ministra spraw zagranicznych po zwycięstwie wyborczym nad ówczesnym ministrem finansów Sergio Massą. Wielu w branży uważało zwycięstwo Mileiego za pozytywny sygnał dla adopcji kryptowalut w Argentynie.

Milei objął władzę w czasie presji inflacyjnej w całym kraju. Gospodarczy dekret był rezultatem jego pierwszego krajowego wystąpienia, w którym przedstawił środki mające na celu rozwiązanie niektórych problemów gospodarczych Argentyny. Prezydent opublikował na X: „Niech żyje wolność”, odnosząc się do uchwalenia dekretu.

Argentyński prezydent wcześniej określił Bitcoina jako ruch w kierunku „powrotu pieniądza do jego pierwotnego twórcy, sektora prywatnego.” Od objęcia urzędu nie wypowiadał się publicznie na temat aktywów cyfrowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button