News

Chiński rząd planuje weryfikację tożsamości opartą na Blockchain

Chińskie Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego planuje wprowadzenie nowej platformy opartej na technologii Blockchain o nazwie RealDID, mającej na celu weryfikację tożsamości obywateli.

Według komunikatu prasowego związanego z wydarzeniem 12 grudnia, zorganizowanego przez Blockchain Service Network (BSN), chińską firmę zajmującą się technologią Blockchain, projekt opracowany we współpracy z chińskim rządem ma wiele zastosowań.

Do tych zastosowań należą potwierdzenie prawdziwego imienia i nazwiska, zabezpieczone szyfrowanie danych osobowych i certyfikacja, prywatne logowanie, tożsamość biznesowa, usługi certyfikatu tożsamości osobistej oraz vouchery informacyjne dotyczące tożsamości osobistej.

Aplikacja umożliwi chińskim obywatelom rejestrację i logowanie się do portalów internetowych anonimowo za pomocą adresów DID, co zapewni, że transakcje i dane pozostaną prywatne między jednostkami a firmami.

Mimo braku oficjalnej informacji o dacie wprowadzenia platformy ani o tym, kiedy zostanie wdrożona dla 1,4 mld obywateli Chin, ogłoszenie stwierdziło, że narzędzie ma „ogromny potencjał” w zakresie gwarantowania prywatności osobistej.

Chińskie Narodowe Centrum Informacyjne zarządza BSN i współpracuje z chińskimi gigantami technologicznymi, takimi jak China Mobile i China UnionPay.

Wydarzenie to ma miejsce po informacjach z końca października, że sześć chińskich platform społecznościowych, w tym popularny WeChat, wprowadziły przepis, zgodnie z którym twórcy treści posiadający od 500 000 do 1 mln obserwujących muszą publicznie podać swoje prawdziwe imiona i nazwiska oraz wszelkie wsparcie finansowe.

Chiny w ostatnim czasie przyspieszyły wiele inicjatyw i regulacji związanych z nowymi technologiami, w tym rozwój sztucznej inteligencji, cyfrowych walut emitowanych przez bank centralny (CBDC) i kryptowalut. Pracują również nad zmniejszeniem zależności od układów scalonych produkowanych w Stanach Zjednoczonych poprzez zwiększenie krajowej produkcji.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button