News

Atak na Gamma: Negocjacje o zwrot 3,4 mln dolarów

Gamma Strategies, protokół zarządzania płynnością oparty na Ethereum, wysłał wiadomość, w której prosi o negocjacje w sprawie nagrody z atakującym, który ukradł 3,4 mln dolarów w cyfrowych aktywach w próbie odzyskania utraconych środków w wyniku ataku.

Dnia 4 stycznia firma zabezpieczeń Blockchain PeckShield wykryła atak w skarbcach Gamma. Początkowe szacunki wskazywały, że straty wyniosły około 211,9 Ethereum, o wartości około 469 000 dolarów. Jednak PeckShield potwierdził później, że straty sięgnęły 3,4 mln dolarów, a atakujący już przetransferował 2,2 mln dolarów do miksera kryptowalutowego Tornado Cash.

W odpowiedzi na atak, Gamma zamknęła depozyty w swoich skarbcach, umożliwiając jedynie wypłaty. Protokół wysłał również wiadomość na adres portfela atakującego, mając nadzieję rozpocząć negocjacje w sprawie nagrody za zwrot aktywów kryptowalutowych.

Protokół finansów zdecentralizowanych ogłosił także, że zidentyfikował już przyczynę ataku. Zapewnił społeczność, że zamknięcie depozytów w swoich publicznych skarbcach już „uniemożliwia dalszy atak”, ponieważ depozyt jest wymagany dla wektora ataku.

Protokół wyjaśnił również kroki, jakie podejmie w przyszłości. Według Gamma, firma przeprowadzi zewnętrzną recenzję kodu, aby upewnić się, że sposób ataku został zneutralizowany przed ponownym otwarciem depozytów. Firma podkreśliła także, że będzie maksymalizować odzyskiwanie środków dla wszystkich dotkniętych użytkowników.

Firma przeprosiła dotkniętych i obiecała opublikowanie bardziej szczegółowej analizy oraz proponowanego planu naprawczego w najbliższych dniach.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button