News

Liderzy branży krypto o potencjalnym „zamknięciu rządu” USA

Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych odrzuciła uchwaloną przez Senat ustawę mającą na celu finansowanie rządu. Propozycje spikera Kevina McCarthy’ego jak dotąd nie zyskały rozgłosu wśród skrajnie prawicowych polityków w Izbie. Wszystko wskazuje na to, że rząd USA zmierza w kierunku w kierunku przynajmniej częściowego “wyłączenia”, począwszy od 1 października.

Wpływ zamknięcia na branżę

Zamknięcie rządu USA, które ma miejsce, gdy Kongres nie przyjmie przepisów dotyczących finansowania na następny rok budżetowy, skutecznie powstrzymałoby wszystkie agencje i departamenty federalne od podejmowania jakichkolwiek działań uznawanych za „nieistotne”.  

Rachunki “za dobre i złe” aktywa cyfrowe zostałyby wstrzymane w wyniku przestoju, a organy nadzoru finansowego, w tym SEC, miałyby ograniczone możliwości egzekwowania prawa i nadzoru.

W następstwie zawieszenia działalności nie jest jasne, jakie kwestie znajdą się na szczycie listy priorytetów pod względem wzbudzenia zainteresowania Kongresu. Oprócz finansowania rządu Kongres stoi przed szeregiem ustawowych terminów, które będą wymagały dodatkowych działań legislacyjnych przed końcem roku.

– powiedziała Sheila Warren, dyrektor generalna Crypto Council for Innovation. 

Warren zasugerowała, że priorytety Kongresu mogą z łatwością przesunąć się z kryptowalut na dowolną liczbę problemów wynikających z zawieszenia działalności. Sekretarz skarbu Janet Yellen wyraziła swój sprzeciw wobec „braku działań Republikanów w Izbie Reprezentantów”. W przemówieniu z 29 września, stwierdziła. że zawieszenie działalności jest „niebezpieczne i niepotrzebne” oraz może „spowodować trudności gospodarcze” w przyszłości. 

Przed przedstawieniem jakichkolwiek projektów ustaw w Izbie, wielu demokratycznych członków Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów stanowczo krytykowało Republikanów, choć w zamierzeniu skupiono się na nadzorze nad SEC. Przedstawiciel Wirginii Don Beyer był jednym z niewielu Demokratów forsujących projekt ustawy związanej z kryptowalutami w związku z obawami dotyczącymi finansowania rządowego. Jednak jest mało prawdopodobne, że politycy zajmą się przepisami przed 1 października. 

Nieuchronne zamknięcie pokazuje, jak trudno jest uchwalić jakiekolwiek krytyczne przepisy w podzielonym Kongresie. W przypadku ustawodawstwa dotyczącego kryptowalut, im dłuższe zamknięcie, tym mniej czasu ma Kongres do głosowania nad propozycjami takimi jak monety typu stablecoin i struktura rynku. Ale dobra wiadomość jest taka, że różne ustawy dotyczące kryptowalut w Izbie cieszą się silnym poparciem obu partii i prawdopodobnie zostaną wprowadzone w życie już w listopadzie.

– powiedział dyrektor ds. relacji rządowych Blockchain Association, Ron Hammond.  

W momencie redagowania cena Bitcoina spadła poniżej 27.000 dolarów, ale nie wydawała się być powiązana z żadnymi wiadomościami o ustawach wydatkowych KongresuNatomiast cena Ethereum w ciągu ostatnich trzech dni przekroczyła poziom 1.600 dolarów, po tym jak firmy ogłosiły zamiar uruchomienia w pierwszym tygodniu października funduszy ETF powiązanych z kontraktami terminowymi na Ether.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button