News

Mastercard wdraża AI do walki z krypto oszustwami

Jak wynika z informacji podanych przez CNBC dostawca usług finansowych Mastercard ogłosił nowe partnerstwo z firmą sztucznej inteligencji Feedzai.

Mastercard twierdzi, że współpraca ta ma na celu wzmocnienie zdolności do wykrywania i zapobiegania oszustwom przeprowadzanym za pośrednictwem giełd kryptowalutowych.

Zgodnie z raportem, Feedzai zostanie zintegrowane bezpośrednio z platformą CipherTrace Armada Mastercard, narzędziem bankowym do monitorowania transakcji z tysięcy giełd kryptowalut w poszukiwaniu oszustw i innych podejrzanych działań.

Oprogramowanie Feedzai zostało stworzone do identyfikowania i blokowania podejrzanych transakcji w „nanosekundach” przy użyciu sztucznej inteligencji. Dane od Feedzai wskazują, że niemal 40% transakcji pochodzących z oszustw przechodzi bezpośrednio z kont bankowych na giełdy kryptowalutowe.

Nuno Sebastio, CEO i współzałożyciel Feedzai, stwierdził, że technologia ta „zwiększy wykrywanie oszustw, chroniąc nieuważnych konsumentów”, jednocześnie wykrywając działalność prania brudnych pieniędzy.

Wiele banków, które sądzą, że zapobiegają nielegalnym transakcjom kryptowalutowym, faktycznie blokuje tylko transakcje z udziałem powszechnie uznawanych i regulowanych podmiotów w przestrzeni krypto, pomijając resztę.

– czytamy.

Ogłoszenie to nastąpiło po tym, jak Mastercard w lipcu zaprezentował kolejne narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, przeznaczone do pomocy bankom w zwalczaniu oszustw płatniczych związanych z płatnościami w czasie rzeczywistym.

Dostawca usług finansowych zaznaczył swoją obecność w przestrzeni Web3 i kryptowalut. Współpracując z głównymi giełdami kryptowalut, takimi jak Nexo i Binance, wprowadził karty kryptowalutowe Mastercard.

Mastercard uczestniczył również ostatnio w próbach opracowywania cyfrowych walut banków centralnych (CBDC) na łańcuchach Blockchain. 12 października ogłosił udane przedsięwzięcie we współpracy z Rezerwą Banku Australii oraz Centrum Badań Wspólpracy Finansów Cyfrowych CBDC, przy udziale Cuscal i Mintable.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button