News

Matrixport: Cena ETH spadnie do 1 tysiąca dolarów

W swojej najnowszej prognozie Matrixport, publikowała raport prognozujący dramatyczny spadek cen Ethereum. Potencjalnie wartość tej kryptowaluty może spaść do 1 tys. Dolarów. Powodem może być likwidacja wierzycieli FTX. 

Według Matrixport przychody ETH były rozczarowujące, ponieważ oscylowała poniżej poziomów wsparcia, tj. 1650 i 1600 dolarów. Matrixport ostrzegł przed możliwym spadkiem w kierunku 1500 dolarów, potencjalnie zwiastując spadek do 1000 dolarów, w oparciu o prognozy przychodów ekosystemu Ethereum. 

Sieć wymieniła sprzedaż altcoinów przez wierzyciela FTX jako jeden z głównych czynników spadku ceny Ethereum do 1 tys. dolarów.

FTX posiada Ethereum o wartości co najmniej 90 mln dolarów, co przekłada się na ponad 56 tys. ETH. Zastrzyk tych krypto na rynek spowoduje szok podażowy, który prawdopodobnie doprowadzi do wzrostu wartości aktywów do 1 tys. dolarów.

Według raportu w zeszłym tygodniu w Ethereum wyemitowano 15 tys. ETH, czyli więcej niż liczba spalonych tokenów – 11 tys. Dane sugerują wzrost całkowitej liczby ETH w obiegu w zeszłym tygodniu. W ciągu ostatnich 30 dni liczba wyemitowanych i spalonych ETH wyniosła odpowiednio 799 tys. i 783 tys., co sugeruje wzrost podaży o 0,01%. 

Dodanie sprzedaży FTX ETH do już rosnącej podaży mogłoby dodać oliwy do ognia, przechylając szalę w stronę prognozowanego spadku cen. 

Pomimo posiadania 3.4 mld dolarów w aktywach kryptograficznych, raporty wskazują, że FTX będzie likwidować około 200 mln dolarów tygodniowo. Oznacza to, że nie wszystkie 56 tys. ETH zostaną wypuszczone na rynek za jednym razem. 

W świetle prognoz Matrixport bardziej prawdopodobnym scenariuszem, gdy FTX “zacznie się likwidować”, nastąpi gwałtowny spadek, który zepchnie ETH poniżej punktów wsparcia na poziomie 1504 i 1400 dolarów i skutecznie skieruje Ethereum w stronę poziomu 1 tys. dolarów. 

Zbliżają się problemy altcoinów?

Oprócz Ethereum prognozy Matrixport przewidywały, że inne altcoiny mogą odczuć poważne spadki. Na przykład Solana, która niedawno przebiła się poniżej poziomu wsparcia na poziomie 19 dolarów, wykazuje oznaki dalszych napięć. 

FTX posiada obecnie około 685 mln dolarów w Solanie. Znaczące wyprzedaże mogą potencjalnie obniżyć wartość monety poniżej 15 dolarów. Firma wyraziła również zaniepokojenie zbliżającym się odblokowaniem ApeCoin (APE), dzięki którym „insiderzy” będą mogli sprzedać w tym tygodniu kolejne 11% tokenów.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button