News

Wierzyciele Celsius domagają przejrzystości w związku z „podejrzanymi” transakcjami FTX

Wierzyciele Celsius twierdzą, że niektórzy użytkownicy FTX zaangażowali się w podejrzane transakcje, które mogły manipulować ceną CEL w 2022 roku. Poszkodowani zwracają się o pomoc do sędziego upadłościowego w celu ujawnienia danych użytkowników. 

Reprezentowani przez komisję wierzyciele Celsius Network zwrócili się do sądu upadłościowego o pozwolenie na ujawnienie wezwań sądowych do FTX. Poszukują informacji na temat użytkowników powiązanych z 10 portfelami kryptowalut, którzy rzekomo byli zaangażowani w podejrzane transakcje tokenem Celsius między kwietniem a sierpniem. 

Wierzyciele uważają, że informacje te pomogą ustalić, czy transakcje były zgodne z prawem, czy stanowiły manipulację, taką jak „wash trading”. Żądanie zostało zawarte w dokumentach sądowych złożonych w dniu wczorajszym. 

Według komisji, firma skorzystała z pomocy Elementusa w celu zidentyfikowania podejrzanych transakcji. W zgłoszeniu napisano: 

Elementus zidentyfikował 947 transakcji obejmujących niemal jeden do jednego stosunek wpłat i wypłat tokenów CEL w okresach trzech dni między dziesięcioma prywatnymi portfelami, a dziesięcioma portfelami obsługiwanymi przez FTX.

Komitet reprezentujący wierzycieli Celsius Network stwierdził, że informacje, których domagają się od FTX, są kluczowe dla ustalenia, czy transakcje z udziałem CEL miały na celu sztuczne zawyżenie jego ceny. 

Ponadto komisja zwraca się o informacje dotyczące wszelkich pozycji krótkich zajętych w sprawie CEL. Mogło to również mieć negatywny wpływ na jego cenę, zgodnie z aktami sądowymi. Wierzyciele uważają, że ważne jest ustalenie, czy transakcje były zgodne z prawem, ponieważ ma to kluczowe znaczenie dla rozwiązania sporu związanego z bankructwem Celsius. 

W międzyczasie upadła giełda kryptowalut FTX zawarła umowę zakupu z podmiotem stowarzyszonym Miami International Holdings. Sprzedaje w ten sposób giełdę LedgerX za około 50 mln dolarów. Transakcja oczekuje na zatwierdzenie przez Sąd Upadłościowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware, a rozprawa zaplanowana jest na 4 maja.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button