News

MicroStrategy kupuje kolejne 9 tys. Bitcoinów

MicroStrategy, jeden z największych publicznych holderów Bitcoina, zakończył kolejną ofertę obligacji wymiennych, aby zwiększyć swoje zasoby Bitcoinów.

Były CEO MicroStrategy, Michael Saylor, ogłosił 18 marca na X, że MicroStrategy zakończył swoją wcześniej ogłoszoną ofertę 0,875% obligacji wymiennych z terminem zapadalności w 2031 r.

Obligacje sprzedane w ramach oferty wyniosły 603,75 mln dolarów, w tym 78,75 mln dolarów wartości nominalnej obligacji wyemitowanych w ramach opcji nabycia.

Zgodnie z ogłoszeniem, obligacje zostały sprzedane w prywatnej ofercie dla kwalifikowanych instytucjonalnych nabywców zgodnie z prawem papierów wartościowych w Stanach Zjednoczonych.

Oferta nastąpiła kilka dni po tym, jak MicroStrategy zakończył ofertę obligacji wymiennych o wartości 800 mln dolarów 8 marca, a uzyskane środki zostały wykorzystane do dodania 12.000 BTC do swojej rezerwy Bitcoinów.

Tak jak w przypadku poprzedniej oferty, MicroStrategy użyje dochodów netto z sprzedaży obligacji wymiennych do zakupu dodatkowych Bitcoinów.

Kilka minut po ogłoszeniu nowej oferty o wartości 604 mln dolarów, Saylor ogłosił również nabycie dodatkowych 9.245 BTC, korzystając z dochodów z obligacji wymiennych i nadmiaru gotówki.

Średnia cena zakupu wyniosła 67.382 dolarów za BTC, zaznaczył były CEO, dodając, że MicroStrategy posiadał łącznie 214.246 BTC, co stanowi 1,02% całkowitej podaży Bitcoinów przeznaczonej do wydobycia.

Firma zapłaciła średnio 35.160 dolarów za 1 BTC uwzględniając całą rezerwę Bitcoinów.


źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button