News

Tesla ponownie kupuje Bitcoiny?

Portfel Bitcoina Tesli ponownie stał się tematem dyskusji w społeczności kryptowalutowej po tym, jak platforma analityczna danych kryptowalutowych Arkham Intelligence dodała funkcję śledzenia portfela Bitcoina Tesli do swojego panelu. Obecnie portfel Tesli zawiera około 11 510 BTC, czyli o 1 790 więcej niż 9 720 BTC, o których informowano w ostatnim sprawozdaniu finansowym.

Tesla zakupiła 1,5 mld dolarów w Bitcoinie w lutym 2021 r., w pobliżu szczytu ostatniego hossa, i ogłosiła plany akceptacji płatności w Bitcoinach za swoje samochody. Jednakże, adopcja Bitcoina przez firmę była krótka, gdyż firma sprzedała około 10% swoich aktywów w marcu 2021 r. W drugim kwartale 2022 r. producent samochodów elektrycznych sprzedał około 75% swoich rezerw w Bitcoinach.

Elon Musk pokazał dwojaki stosunek do Bitcoina. W 2021 r. wyraził optymizm co do BTC, ogłaszając plany przechowywania własnych Bitcoinów przez Teslę przy użyciu portfeli on-chain. Jednakże, w ciągu kilku tygodni Musk porzucił plany dotyczące przyjmowania BTC za samochody Tesli, powołując się na obawy dotyczące środowiskowych skutków wydobycia Bitcoinów.

Jeden z użytkowników na X był ciekawy, czy Tesla rozpoczęła odkupywanie Bitcoinów, czy też ostatnia zmiana w danych jest wynikiem błędu księgowego. Inny użytkownik sugerował, że firma mogła rozpocząć zakup BTC po ostatnim sprawozdaniu finansowym i mogłaby zgłosić nowo zakupione BTC w swoim kolejnym sprawozdaniu. Tesla i Musk nie skomentowali jeszcze, czy Tesla kupuje BTC.

Oprócz Tesli, inna firma Muska, SpaceX, również posiada Bitcoiny w swoim bilansie, po tym jak współzałożyciel i przewodniczący MicroStrategy, Michael Saylor, przekonał Muska, aby dodał Bitcoina do bilansu swojej firmy. MicroStrategy posiada 193.000 BTC, co czyni go największym instytucjonalnym posiadaczem BTC na świecie.

Podczas panelu dyskusyjnego na konferencji Bitcoin Atlantis 1 marca, Saylor argumentował, że sztuczna inteligencja i fundusze indeksowe wprowadzą dziesięcioletnią „gorączkę złota” dla Bitcoina.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button