Wiadomości

[NA ŻYWO] – relacja z pikiety ws. podatków od kryptowalut

Dziś od godz. 13:00 przed Ministerstwem Finansów w Warszawie, odbędzie się happening w sprawie mocno kontrowersyjnego prawa podatkowego. Pikieta odbędzie się pod hasłem „Chcemy płacić proste podatki od kryptowalut”.

Propozycje podatkowe Ministerstwa Finansów mogą doprowadzić do bankructwa i zadłużenia wielu inwestorów. W niektórych przypadkach, podatek sięgnąć może nawet 500-1000% lub więcej. Ponadto, obywatele musieliby wypełniać setki deklaracji PCC, co stanowiłoby poświęcenie wielu dni czy nawet tygodni pracy nad samym wypełnianiem dokumentów. Dlatego też, kryptowalutowe środowiska z całej Polski, postanowiły dziś spotkać się w stolicy przy ul. Świętokrzyskiej 12.

W oświadczeniu organizatorów, czytamy:

Chcemy inwestować w naszym kraju. Chcemy rozwijać tutaj firmy i tworzyć miejsca pracy. Chcemy, aby Polska była liderem w technologii blockchain. Do tego potrzebne nam są proste i sprawiedliwe podatki, które będziemy mogli płacić bez strachu o zmianę interpretacji.

Zapraszamy na tekstową relację „Na żywo” (aktualizacja wymaga odświeżenia strony):

12:15: Na razie jest spokojnie i miejsce happeningu oczekuje na uczestników.

12:24: Na miejscu pojawiła się Telewizja Polska.

12:29: Niewątpliwie, pogoda dzisiaj dopisuje i nie powinna zakłócić wydarzenia. Zbiera się też coraz więcej ludzi, przyjeżdżają dziennikarze z różnych stacji telewizyjnych i radiowych.

12:57: Za moment rozpocznie się happening. Obserwujemy już zupełnie inny obraz niż jeszcze przed 20. minutami. Są transparenty, nie brakuje inwestorów, przedsiębiorców, a także polityków.

      

13:00: Pikieta rozpocznie się z drobnym opóźnieniem. Zgodnie z założeniami, uczestnicy przynieśli wiele kilogramów PCC, które będą wymieniane na tokeny o tej samej nazwie. 

13:15: Zgromadziło się na ten moment ponad 1000 osób.

13:28: PODATKU PCC NIE BĘDZIE [potwierdzono informację]

13:40: Prelegenci wyraźnie wypowiadają się, że potwierdzenie niewprowadzenia podatku PCC to jeszcze nie wszystko:

Oprócz tego, że mamy rozwiązaną sytuację z PCC, nadal jesteśmy w lesie. Chcemy uregulować kryptowaluty tak jak jest to zagranicą. Chcemy, aby polskie firmy pozostały w Polsce. Chcemy, aby polskie start-upy nie rejestrowały się na Malcie czy w Estonii, tylko w Polsce (…) Dwie największe polskie giełdy wyjeżdżają właśnie z Polski (…) Musimy uregulować to tak, żeby już nikt nie wyjeżdżał stąd i firmy pozostały w Polsce.

13:43: Tłum wykrzykuje hasło: „Kupować, handlować, zalegalizować”.

13:50: Jest to zdecydowanie pokojowa demonstracja, gdzie wielu inwestorów wypowiada się publicznie jak bardzo ważne są kryptowaluty dla naszego kraju i jak krzywdzące byłyby niesprawiedliwe regulacje.

13:55: Członkowie pikiety zapewniają dalsze działanie w kierunku zachęcania rządu do regulacji i prawa podatkowego, które nie będą zniechęcać obywateli i firm do uciekania z kraju. Jako jeden z argumentów, podają zyski dla samego państwa, które w tej chwili szczupleją przez podejmowane do tej pory decyzje.

14:18: Taką ilość, wyprowadzonego już w annały historii, zebrano dziś podczas happeningu formularzy PCC:

14:20: Dzisiejsza pikieta, zgodnie z oczekiwaniami, przebiegła pokojowo i w licznym gronie i ma być zapoczątkowaniem starań o wspólne dobro, jakim są sprawiedliwe podatki i uczciwe regulacje. Więcej informacji z wydarzenia pojawi się na BTCPolska już wkrótce. Serdecznie dziękujemy za uwagę!

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

3 Comments

  1. Chwała WAM Wszystkim, którzy przyszli. Wspieram Was duchowo i trzymam kciuki. Jestem cały czas myślami z Wami.
    Brzydko się tłumaczyć dlaczego nie ma mnie z Wami, więc nie piszę nic.
    POZDRAWIAM

  2. banksterom ŚMIERĆ ! dlatego BTC ale to co innego niż podatek od zysku i to należy się wreszcie UCYWILIZOWAĆ !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button