News

Nadchodzi POL, kluczowa aktualizacja techniczna MATIC

Sandeep Nailwal, założyciel Polygon, ogłosił znaczącą aktualizację techniczną ekosystemu Polygon wraz z wprowadzeniem tokena POL. Ogłoszenie opublikowane za pośrednictwem Twittera opisuje, w jaki sposób POL zamierza zrewolucjonizować stakowanie w wielu łańcuchach. Ma to zapoczątkować nową erę w projektowaniu tokenów.

Według Nailwala: 

 POL to ogromne uaktualnienie techniczne MATIC. POL zapewnia korzyści płynące ze stakowania wielołańcuchowego bez dodatkowego ryzyka związanego z ponownym obstawianiem.  

Token jest częścią propozycji Polygon 2.0, która ma na celu rozszerzenie ekosystemu z pojedynczego łańcucha do połączonej sieci rozwiązań L2.

Zgodnie z niedawnym postem na blogu na oficjalnej stronie Polygon, token POL został zaprojektowany tak, aby służyć jako „główne narzędzie do koordynacji i rozwoju ekosystemu Polygon. Ma być także głównym czynnikiem stojącym za wizją warstwy wartości dla Internetu.”  

Token ma zapewnić swoim posiadaczom „praktycznie nieograniczone możliwości” poprzez umożliwienie walidatorom nadzorowania wielu łańcuchów i pełnienia różnych ról. Oznacza to znaczne przyspieszenie rozwój ekosystemu Polygon.  

Jednak wprowadzenie nagród POL zastąpi istniejące nagrody protokołu MATIC dla walidatorów Polygon, co rodzi pytania o przyszłą rolę MATIC i jego potencjalny wpływ na wartość rynkową aktywów. 

POL, nowa generacja w projektowaniu tokenów

Jedną z najbardziej godnych uwagi cech POL jest podejście do „zapisanego ponownego ustawiania”. Umożliwia ono ponowne umieszczanie tokena w dowolnej liczbie łańcuchów w sieci.  

Nailwal stwierdza:  

POL może być natywnie używany do obstawiania dowolnej liczby łańcuchów i pełnienia dowolnej liczby ról. Dzięki temu gracze mogą zdobywać wyższe nagrody przy tym samym postawionym kapitale. 

Token POL został zaprojektowany tak, aby zminimalizować zależność od zaufanych stron trzecich, redukując w ten sposób wektory centralizacji.  

Zapisane ponowne pobieranie opłat całkowicie pozwala uniknąć polegania na zaufanych stronach trzecich, tworząc mniej wektorów centralizacji.

– wyjaśnił Nailwal. 

POL reprezentuje trzecią generację w projektowaniu tokenów, po Bitcoinie i Ethereum. O ile BTC nie pozwala posiadaczom na udział w zabezpieczaniu sieci, a ETH pozwala na stakowanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci, POL idzie o krok dalej. Według Nailwala „POL został zaprojektowany od podstaw tak, aby był pierwszym hiperproduktywnym tokenem, czyli trzecią generacją w projektowaniu tokenów”.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button