News

Największy miesięczny spadek aktywnych krypto-bankomatów

Wbrew rosnącej globalnej adopcji Bitcoina, fizyczne bankomaty dedykowane do konwersji fiat-krypto są na spadku. Tylko w marcu 3 627 krypto-bankomatów zostało usuniętych z sieci, co spowodowało, że łączna liczba bankomatów spadła do 33 727.

W ciągu dekady od uruchomienia pierwszego bankomatu Bitcoin 29 października 2013 r., zmiana netto ilości kryptowalutowych maszyn instalowanych i usuwanych miesięcznie pozostawała zazwyczaj dodatnia, co implikuje stały wzrost liczby krypto-bankomatów na całym świecie. Jednakże, jak wynika z danych zebranych przez Coin ATM Radar, trend się odwraca.

Instalacje krypto-bankomatów spadły przez cztery miesiące między wrześniem 2022 r. a marcem 2023 r. W marcu br. 3 627 krypto-bankomatów wyłączono, co oznacza największy spadek miesięczny.

Analiza liczby bankomatów Bitcoin zainstalowanych w czasie pokazała nagły spadek łącznej liczby krypto-bankomatów. Znaczenie tej redukcji wydaje się ogromne, biorąc pod uwagę, że najwyższa liczba zainstalowanych bankomatów w miesiącu wyniosła 2 048, w styczniu 2021 r.

Na szczęście kwiecień przerwał trzymiesięczny spadek, notując 37 instalacji krypto-bankomatów już pierwszego dnia miesiąca. Obecnie liderami rynku produkcji krypto-bankomatów są General Bytes, BitAccess i Genesis Coin.

Po utracie środków klientów w „incydencie związanym z bezpieczeństwem”, który miał miejsce w marcu i w wyniku którego do gorących portfeli klientów General Bytes uzyskano nieuprawniony dostęp, firma obiecała zwrócić straty swoim klientom. „Podjęliśmy natychmiastowe kroki w celu zapobieżenia dalszemu nieuprawnionemu dostępowi do naszych systemów i pracujemy nieustannie, aby chronić naszych klientów” – powiedział General Bytes w oświadczeniu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button