News

NFT: Znaczący spadek wolumenu obrotu i cen

Według danych firmy analitycznej IntoTheBlock, tylko sześć z 20 najlepszych kolekcji NFT według kapitalizacji rynkowej odnotowało wzrost wolumenu obrotu w ciągu ostatnich 30 dni. Pozostałe odnotowały znaczny spadek, wahający się od -20% do -99%. 

Wolumen obrotu NFT dotyka dna

Wolumen obrotu dla popularnej kolekcji NFT CryptoPunks, która jest drugą co do wielkości pod względem kapitalizacji rynkowej, spadł o -60,30% w ciągu ostatniego miesiąca. Inne popularne kolekcje cyfrowe, takie jak Mutant Ape Yacht Club, Otherdeed, Moonbirds i Doodles, również odnotowały korekty odpowiednio -20,16%, -53,09%, -73,57% i -63,55%. 

Ponadto dziewiąta co do wielkości kolekcja pod względem kapitalizacji rynkowej, Sewer Pass, wprowadzona przez firmę NFT Yuga Labs, odnotowała spektakularny spadek wolumenu obrotu o -99,16%. 

Z kolei kolekcja NFT firmy Captainz odnotowała najwyższy wzrost wolumenu obrotu na poziomie 53,81%, podczas gdy Bored Ape Yacht Club (BAYC), największa kolekcja NFT pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotowała wzrost wolumenu obrotu o 24,67%. Inne projekty, takie jak Azuki, Autoglyphs i Meebits, również odnotowały wzrosty odpowiednio o 24,49%, 14,70% i 2,48%. 

Podczas gdy niektóre projekty NFT zaliczyły wzrost wolumenu obrotu, tylko cztery z 20 kolekcji odnotowały wzrost cen w tym samym okresie. Ceny Bored Ape Yacht Club (BAYC) i Meebits spadły odpowiednio o -16,42% i -24,18%, pomimo wzrostu wolumenu obrotu. Z kolei cena CryptoPunks wzrosła o 2,37% pomimo spadku wolumenu obrotu. 

Tymczasem Azuki, Autoglyphs i Captainz były jedynymi kolekcjami, które odnotowały wzrost we wszystkich aspektach, ze wzrostem cen odpowiednio o 5,29%, 1,44% i 36,60%, któremu towarzyszył wzrost wolumenu obrotu. 

Rynek NFT nadal się rozwija

Pomimo ostatnich słabych wyników, branża tokenów niezamiennych nadal rośnie i ewoluuje. Jak donosiły media na początku tego miesiąca, rynek cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich miał solidny początek roku. 

Według raportu, I kwartał 2023 był najlepszym kwartałem od II kwartału 2022, a wolumen obrotu NFT wzrósł o 137% do 4,7 mld USD. Dodatkowo sprzedaż NFT za ostatni kwartał wyniosła 19.4 mln, co stanowi wzrost o 8,56% w porównaniu z IV kwartałem 2022.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button