News

Państwa G20 pracują nad odpowiednim wdrożeniem technologii sztucznej inteligencji

Gdy Indie przekazały prezydencję G20 Brazylii, państwa członkowskie zobowiązały się do odpowiedzialnego wykorzystania technologii AI. Zadeklarowały także planowania przyszłości obejmującej aktywa kryptograficzne i waluty cyfrowe banku centralnego. 

W dokumencie będącym deklaracją G20 podkreślono rolę technologii w niwelowaniu przepaści cyfrowych na całym świecie. Czyniąc to, uznano zainteresowanie G20 wyborem polityki i przepisów dotyczących kryptowalut oraz potencjału CBDC w płatnościach transgranicznych. 

Członkowie G20 postrzegają sztuczną inteligencję jako narzędzie zapewniające dobrobyt i rozwój globalnej gospodarki cyfrowej. 

Naszym celem jest wykorzystanie sztucznej inteligencji dla dobra publicznego poprzez rozwiązywanie wyzwań w sposób odpowiedzialny, włączający i skoncentrowany na człowieku, przy jednoczesnej ochronie praw i bezpieczeństwa ludzi. 

Aby jednak zapewnić odpowiedzialne wykorzystanie i rozwój sztucznej inteligencji, państwa członkowskie G20 zaleciły zajęcie się obawami dotyczącymi między innymi ochrony danych, odpowiedniego nadzoru ludzkiego i etyki. Zobowiązanie krajów G20 do stosowania sztucznej inteligencji „na dobre i dla wszystkich” brzmi: 

Aby uwolnić pełny potencjał sztucznej inteligencji, sprawiedliwie podzielić się korzyściami z niej płynącymi i ograniczyć ryzyko, będziemy współpracować w celu promowania współpracy międzynarodowej i dalszych dyskusji na temat międzynarodowego zarządzania sztuczną inteligencją.

Ponadto członkowie potwierdzili swoje zaangażowanie w zasady G20 dotyczące sztucznej inteligencji opracowane w 2019 roku. Opisują one szczegółowo globalną politykę i współpracę w zakresie budowania „godnej zaufania sztucznej inteligencji”. G20 zgodziła się również na przyjęcie „proinnowacyjnego podejścia w zakresie regulacji/zarządzania”, które może pomóc w czerpaniu maksymalnych korzyści ze sztucznej inteligencji, jednocześnie potencjalnie ograniczając wszelkie związane z tym ryzyko. 

Dążenie do budowy odpowiedzialnej sztucznej inteligencji będzie również miało na celu osiągnięcie 17 targetów zrównoważonego rozwoju wyznaczonych przez ONZ w celu zapewnienia pokoju i dobrobytu na całym świecie. 

Indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman potwierdziła, że członkowie G20 pracują nad ustanowieniem globalnych ram kryptograficznych. Podczas szczytu podkreśliła potrzebę globalnej współpracy, aby pomóc w regulacji kryptowalut na całym świecie. 

W połączonym świecie technologia finansowa przekracza granice, dlatego partnerstwa transgraniczne są absolutnie niezbędne.

– podsumowała.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button