News

PayPal uruchamia stablecoin PYUSD

Amerykańska firma technologiczna zajmująca się finansami, PayPal, uruchomiła nowego stablecoina o nazwie PayPal USD (PYUSD).

Ta powiązana z dolarem amerykańskim stabilna moneta zostanie wyemitowana przez Paxos Trust Co. i w pełni zabezpieczona depozytami w dolarach amerykańskich, krótkoterminowymi papierami wartościowymi skarbu państwa i podobnymi ekwiwalentami gotówkowymi. Zbudowana jest na platformie Ethereum i „stworzona do płatności cyfrowych i Web3”, a firma twierdzi, że wkrótce będzie dostępna dla klientów w Stanach Zjednoczonych.

PYUSD będzie zawsze wymienialna na dolary amerykańskie, można będzie ją wymieniać na inne kryptowaluty na PayPalu i będzie można ją przekazywać między kontami PayPal i Venmo. Firma twierdzi, że wkrótce będzie dostępna jako forma płatności za różne zakupy.

Uruchomienie przez PayPal stablecoina może przyspieszyć jego wysiłki na rzecz stania się gigantem płatności kryptowalutowych, co jest inicjatywą, którą firma rozpoczęła w 2020 roku, umożliwiając płatności kryptowalutowe na swojej platformie.

PayPal może się poszczycić ponad 350 milionami aktywnych użytkowników i już teraz umożliwia użytkownikom w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii kupowanie, sprzedawanie i trzymanie Bitcoina, Ethereum, Bitcoina Cash i Litecoina, umożliwiając również płatności w tych aktywach.

CEO PayPal, Dan Schulman, ma nadzieję, że nowy stablecoin stanie się częścią ogólnej infrastruktury płatniczej. Firma po raz pierwszy potwierdziła swoje plany dotyczące wprowadzenia stabilnej kryptowaluty w styczniu 2022 roku, zapewniając, że będzie ściśle współpracować z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Mimo że na rynku kryptowalut istnieje wiele stablecoinów, PayPal będzie pierwszą, którą wprowadził czołowy procesor płatności

Z wprowadzeniem pierwszego stablecoina przez czołową instytucję finansową, PayPal i Paxos dowodzą rzeczywistej wartości technologii Blockchain. PayPal USD to najważniejszy krok naprzód dla aktywów cyfrowych i branży finansowej, a Paxos z dumą umożliwia to przełomowe produkty.

– powiedział Charles Cascarilla, CEO Paxos

Firma twierdziła, że środowisko regulacyjne wokół stablecoinów w Stanach Zjednoczonych stopniowo „zmierza ku większej klarowności”, co powoduje zapotrzebowanie na alternatywną stabilną monetę niż te, które obecnie są dostępne na rynku.

Rynek stabilnych kryptowalut ma obiegową podaż o wartości 126 miliardów dolarów, zdominowaną przez wyemitowaną przez Tether monetę USDT (o kapitalizacji rynkowej 86,5 miliarda dolarów), a następnie przez USD Coin wyemitowaną przez Circle (o kapitalizacji rynkowej 26 miliardów dolarów) oraz kilka innych. Niemniej jednak wiele stabilnych kryptowalut niedawno napotkało na trudności regulacyjne w Stanach Zjednoczonych, gdzie obecnie politycy omawiają projekt ustawy o stablecoinach z poparcia obu stron.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button