News

Platypus pracuje nad planem kompensacyjnym po ataku za 8,5 mln dolarów

Firma DeFi Platypus pracuje nad planem kompensacji strat użytkowników po tym, jak atak typu flash-loan wyciągnął prawie 8,5 mln dolarów z protokołu, wpływając na jego powiązanie z dolarem.

W opublikowanym tweecie Platypus powiedział, że pracuje nad planem zrekompensowania szkód i poprosił użytkowników, aby nie realizowali swoich strat w protokole, mówiąc, że utrudniłoby to firmie zarządzanie problemem. Likwidacje aktywów są również wstrzymane.

Według firmy różne strony, w tym funkcjonariusze organów ścigania, są obecnie zaangażowane w proces odzyskiwania środków. Dalsze szczegóły dotyczące kolejnych kroków zostaną ujawnione wkrótce, zauważył Platypus.

Część środków jest zablokowana w protokole Aave. Platypus bada metodę potencjalnego odzyskania funduszy, która wymagałaby zatwierdzenia propozycji odzyskania na forum zarządzania Aave.

CertiK, firma zajmująca się bezpieczeństwem Blockchain, po raz pierwszy zgłosiła atak na platformę za pośrednictwem tweeta z 16 lutego, wraz z adresem kontraktowym domniemanego atakującego. Prawie 8.5 mln dolarów zostało przeniesionych z protokołu, w wyniku czego stablecoin Platypus USD (USP) spadł z wartości dolara amerykańskiego do 0,33 dolara.

Techniczna analiza przeprowadzona przez firmę audytorską Omniscia wykazała, że atak był możliwy dzięki nieprawidłowo umieszczonemu kodowi po jego audycie. Omniscia skontrolowała wersję umowy MasterPlatypusV1 od 21 listopada do 5 grudnia 2021 r. Jednak wersja „nie zawierała punktów integracji z zewnętrznym systemem Platypus” i dlatego nie zawierała źle uporządkowanych linijek kodu.

Atak typu flash-loan wykorzystuje zabezpieczenia inteligentnych kontraktów platformy do pożyczania dużych kwot pieniędzy bez zabezpieczenia. Gdy aktywa kryptowalutowe zostaną zmanipulowane na jednej giełdzie, są szybko sprzedawane na innej, umożliwiając atakującemu czerpanie zysków z manipulacji ceną.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button