News

Północnokoreańscy hakerzy próbują wyprać 27 mln dolarów z ataku na most Harmony

Północnokoreańscy hakerzy stojący za atakiem na most Harmony nadal próbują wyprać fundusze skradzione w czerwcu. Według danych on-chain ujawnionych 28 stycznia przez detektywa Blockchain ZachXBT, w weekend sprawcy przenieśli 17.278 Ethereum o wartości około 27 mln dolarów.

Tokeny zostały przeniesione na sześć różnych giełd kryptograficznych, napisał ZachXBT w wątku na Twitterze, nie ujawniając, które platformy otrzymały tokeny. Transakcje przeprowadzały trzy główne adresy.

Według ZachXBT giełdy zostały powiadomione o transferach środków, a część skradzionych aktywów została zamrożona. Ruchy wykonane przez hakerów były bardzo podobne do tych podjętych 13 stycznia, kiedy wyprano ponad 60 mln dolarów, powiedział detektyw.

Fundusze zostały przeniesione kilka dni po tym, jak Federalne Biuro Śledcze (FBI) potwierdziło, że Lazarus Group i APT38 to przestępcy stojący za włamaniem. W oświadczeniu FBI zauważyło, że „dzięki naszemu dochodzeniu byliśmy w stanie potwierdzić, że Lazarus Group i APT38, cyberprzestępcy powiązani z KRLD [Koreą Północną], są odpowiedzialni za kradzież 100 mln dolarów z mostu Harmony”.

Horizon Bridge firmy Harmony ułatwia transfer między Harmony a siecią Ethereum, Binance Chain i Bitcoina. 23 czerwca z platformy skradziono tokeny o wartości około 100 mln dolarów.

Po ataku 85.700 Ethereum zostało przetworzonych przez mikser Tornado Cash i zdeponowanych pod wieloma adresami. 13 stycznia hakerzy zaczęli przenosić skradzione fundusze warte około 60 mln dolarów za pośrednictwem protokołu RAILGUN opartego na Ethereum. Według analizy przeprowadzonej przez platformę śledzącą kryptowaluty MistTrack, z atakiem na wielu giełdach w celu uniknięcia identyfikacji zostało powiązanych 350 adresów.

Lazarus jest dobrze znanym syndykatem hakerskim, który był zamieszany w wiele z najbardziej znaczących kradzieży w branży kryptograficznej, w tym włamanie do Ronin Bridge o wartości 600 mln dolarów w marcu ubiegłego roku.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button