News

Ponad połowa adresów BTC nie odnotowała strat:

Ponad połowa adresów Bitcoina nadal nie odnotowała strat, co rodzi pytania o powagę obecnego „rynku niedźwiedzia”.

Dane z firmy analitycznej Glassnode potwierdzają, że na dzień 20 czerwca 56,2% adresów było nadal wartych więcej w dolarach amerykańskich niż w momencie, gdy dodano do nich monety.

Podczas gdy para BTC/USD spadła w weekend do 19-miesięcznych minimów na poziomie 17.600 dolarów, analitycy przygotowali się na cofnięcie aż o 84,5% z poziomu rekordowych maksimów.

W tym roku mamy do czynienia z pewnym zamieszaniem, ponieważ szczyty nie były „wystarczająco wysokie” w porównaniu z historycznymi szczytami hossy. Z tego powodu spadki dla wielu okazały się zaskoczeniem, mimo że jak dotąd nie dorównały poprzednim rynkom bessy.

Analiza Glassnode zdaje się to potwierdzać. Dna cenowe BTC zwykle pojawiają się, kiedy mniej niż połowa adresów pozostaje zyskowna, dlatego też obecny trend spadkowy ma jeszcze przed sobą długą drogę, jeśli ma wpasować się w historyczne wzorce.

Na przykład w marcu 2020 r. rentowne adresy spadły do 41%, a podczas wcześniejszej bessy z 2018 r. spadły poniżej progu 50%.

Ponadto możemy mieć również do czynienia z początkami paniki, ponieważ coraz częściej pojawiają się „hodlerzy” zbyt zaniepokojeni dalszym trzymaniem swoich funduszy, którzy decydują się na zrealizowanie strat.

Oprócz odpowiedzi na pytanie, z jak dużą sprzedażą musimy mieć do czynienia, zanim rynek się odwróci, Dylan LeClair, starszy analityk w UTXO Management, przyglądał się również podziałowi między handlowcami detalicznymi i instrumentów pochodnych.

Przekonywał w tym tygodniu, iż w minionych czasach jako pierwszy sprzedawał się handel detaliczny, po czym pojawiali się spekulanci, aby zakończyć proces, shortując Bitcoina do nienaturalnie niskich poziomów.

LeClair dodał, że zanim będzie można mówić o ostatecznym dnie prawdopodobnie konieczne są dalsze likwidacje w obszarze zdecentralizowanych finansów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button