News

Posiadacze XRP na celowniku oszustów

Oszuści internetowi podszywając się pod duże firmy kryptowalutowe, takie jak Ripple i Binance, tworzą fałszywe strony internetowe i adresy mailowe udając, że świadczą usługi stakingu dla XRP. 

Jedna z takich stron internetowych, ripple.com-staking.tech, zawiera post zatytułowany „Staking XRP, który ma zadebiutować w styczniu 2023 roku dla użytkowników detalicznych”. Zachęca on użytkowników do „stawkowania” swoich XRP z nierealistycznymi zwrotami z inwestycji (ROI), począwszy od 12 % do 27%. Fałszywy program próbuje przyspieszyć decyzję inwestorów XRP, stwierdzając, że tylko pierwsze 10.000 kont otrzyma wyższy zwrot z inwestycji. 

Fałszywa witryna zapewnia dobrze spreparowany klon witryny Ripple, kopiując oryginalny układ i czcionki oraz łącząc niektóre z jej poprzednich postów na blogu. Podszywający się próbowali również bardziej uwiarygodnić swoje posty, dodając informacje o znaczeniu samodzielnej opieki przy użyciu głównych portfeli sprzętowych, takich jak Ledger lub Trezor. 

Fałszywa witryna ma wiele domen lustrzanych, takich jak ripple.org.th lub ripple.com.ve, atakujących użytkowników XRP z całego świata.

Fałszywej stronie XRP towarzyszą fałszywe e-maile podszywające się pod Binance i oferujące do 31% zwrotu z inwestycji. Jeden z entuzjastów branży, RipplePandaXRP, 21 stycznia pojawił się na Twitterze, aby ostrzec społeczność przed oszustwem. 

Nie wysyłaj swojego XRP na nieznany adres i zawsze weryfikuj go, aby sprawdzić, czy jest to legalna strona.

– napisał RipplePandaXRP. 

Giełda Binance faktycznie oferuje zdecentralizowane finansowanie stakingu dla XRP w ramach programu Binance Earn. Jednak program Binance XRP DeFi pozwala użytkownikom zarabiać tylko do 1,4% rocznie. 

Należy zauważyć, że XRP nie może być stakowany, ponieważ nie działa z systemem proof-of-stake. Zamiast tego transakcje XRP opierają się na sieci „unikalnych węzłów”, które weryfikują, które transakcje mogą być przetwarzane w sieci. 

Inwestorom zaleca się dokładne sprawdzenie, czy platforma jest legalna, przed dokonaniem jakichkolwiek inwestycji. 

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button