News

Prokurator generalny Nowego Jorku pozywa Gemini

Prokurator generalny stanu Nowy Jork złożył pozew przeciwko firmom kryptowalutowym Gemini, Genesis i Digital Currency Group (DCG), zarzucając im rzekome oszustwa w ramach programu inwestycyjnego Gemini Earn.

Oficjalne oświadczenie z biura prokuratora generalnego Letitii James przedstawia podstawy oskarżeń, twierdząc, że firmy oszukały ponad 23 000 inwestorów, w tym 29 000 obywateli stanu Nowy Jork, na kwotę ponad 1 mld dolarów.

Badania przeprowadzone przez biuro James sugerują, że Gemini wprowadzało inwestorów w błąd w kwestii swojego programu inwestycyjnego Gemini Earn, który realizowano we współpracy z Genesis. Twierdzi się, że mimo zapewnień Gemini o niskim ryzyku inwestycji, dochodzenie wykazało, że sytuacja finansowa Genesis była „ryzykowna”:

Pozew twierdzi, iż Gemini wiedziało, że pożyczki udzielane przez Genesis były niewystarczająco zabezpieczone i w pewnym momencie znacząco skupione w jednym podmiocie, firmie Alameda Sama Bankmana-Frieda, ale nie ujawniło tej informacji inwestorom.

– czytamy.

Pozew oskarża także Genesis, jego byłego dyrektora generalnego Soichiro Moro, spółkę macierzystą DCG i jej dyrektora generalnego, Barry’ego Silberta, o oszustwa polegające na próbie ukrycia strat przekraczających 1,1 mld dolarów.

Pozew ma na celu zakazanie działalności Gemini, Genesis i DCG w branży inwestycji finansowych w stanie Nowy Jork oraz dochodzenie o zwrot inwestycji i „niesłusznie zdobytego zysku”.

Oświadczenie prokuratora generalnego Nowego Jorku podkreśla straty poniesione przez „inwestorów klasy średniej”:

Ci pracowici mieszkańcy Nowego Jorku i inwestorzy z całego kraju stracili ponad miliard dolarów, ponieważ karmiono ich rażącymi kłamstwami, że ich pieniądze będą bezpieczne i będą rosły, jeśli zainwestują je w Gemini Earn.

James dodała, że Gemini ukrywało ryzyko związane z inwestycjami w Genesis, podczas gdy firma wprowadzała opinię publiczną w błąd co do swoich strat. Zwróciła także uwagę na cały przemysł kryptowalutowy, opisując oszustwa jako „kolejny przykład działania złoczyńców w ramach słabo regulowanego przemysłu kryptowalutowego.”

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button