News

CEO Coinbase krytykuje Chase Bank za zmianę stanowiska w zakresie kryptowalut

Brian Armstrong, dyrektor generalny największej amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, potępił decyzję Chase UK, spółki zależnej JPMorgan, o ograniczeniu transakcji związanych z kryptowalutami. 

26 września Armstrong ostro skrytykował na portalu X – Chase Bank – za „całkowicie niewłaściwe” posunięcie polegające na zakazaniu swoim klientom w Wielkiej Brytanii jakichkolwiek kart debetowych lub przelewów bankowych związanych z transakcjami kryptowalutowymi. 

Posiadacze kryptowalut w Wielkiej Brytanii powinni zamknąć swoje konta, jeśli mają być tak traktowani.

– napisał Armstrong.  

Dyrektor generalny wezwał także urzędników brytyjskich – w tym premiera Wielkiej Brytanii Rishi Sunaka i ministra gospodarki Wielkiej Brytanii Andrew Griffitha – do sprawdzenia, czy działania Chase UK są zgodne z założeniami polityki kraju. 

Armstrong wyraził nadzieję, że Chase UK może zmienić swoją decyzję po zbadaniu sytuacji przez urzędników, stwierdzając: 

Mam nadzieję, że w tej historii jest coś więcej, niż się wydaje i że nie odzwierciedla to rzeczywistego punktu widzenia Chase UK.

26 września Chase UK oficjalnie potwierdziło, że firma zdecydowała się zakazać swoim klientom dokonywania jakichkolwiek transakcji związanych z kryptowalutami. Powołano się na wysoki poziom oszustw kryptograficznych. 

Klienci otrzymają powiadomienie o odrzuceniu transferu, jeśli spróbują dokonać transakcji związanej z kryptowalutami.

– oznajmił bank w oświadczeniu. 

Według oficjalnej strony Coinbase, Wielka Brytania znajduje się wśród regionów obsługiwanych przez platformę, obok USA, Europy i Kanady. Giełda aktywnie realizuje swoje ambicje ekspansji w Wielkiej Brytanii. W kwietniu 2023 roku Coinbase stwierdziła, że firma „poważnie” działa w Wielkiej Brytanii i Europie. 

Promując ww agresywną ekspansję, Coinbase boryka się z problemami prawnymi w kraju. W czerwcu 2023 roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko giełdzie. Coinbase zarzuca się naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button