News

Prokuratorzy żądają od Zhao zwrotu paszportów przed wydaniem wyroku

Prokurator Zjednoczonych Stanów Zjednoczonych poprosił federalnego sędziego o zatwierdzenie dodatkowych ograniczeń podróży dla byłego CEO Binance, Changpenga „CZ” Zhao.

W złożonym 23 lutego wniosku w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Zachodniego Waszyngtonu, prokurator Tessa Gorman poprosiła Sędziego Magistrackiego Briana Tsuchidę o zatwierdzenie wniosku określającego warunki, na jakich CZ pozostanie na wolności za kaucją. Prokuratorzy zażądali, aby Zhao pozostał w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych do czasu przesłuchania nałożenia kary, które odbędzie się 30 kwietnia, oraz aby poinformował rząd z trzydniowym wyprzedzeniem o każdej podróży, aby umożliwić zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń.

Prokurator Zjednoczonych Stanów Zjednoczonych zażądał, aby CZ złożył swój kanadyjski paszport oraz „wszystkie inne obecne i wygasłe paszporty i dokumenty podróży” swojemu zespołowi prawnemu. Zhao posiada również obywatelstwo Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do których prosił o zgodę na podróż, aby odwiedzić rodzinę przed przesłuchaniem – wniosek ten został odrzucony przez sędziego.

Zgodnie z dokumentacją, „przedstawiciele prawni Zhao sprzeciwiają się temu wnioskowi w jego obecnym brzmieniu”, sugerując, że jego zespół prawny może nadal dążyć do znalezienia sposobu, aby były CEO Binance mógł opuścić kraj. W listopadzie 2023 r. CZ przyznał się do jednego zarzutu o popełnienie przestępstwa polegającego na braku utrzymania skutecznego programu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy w Binance. Od czasu złożenia aktu oskarżenia pozostawał on na wolności za kaucją wynoszącą 175 mln dolarów.

Zhao ustąpił ze stanowiska CEO Binance w ramach 4,3 mld porozumienia między giełdą kryptowalut a władzami Stanów Zjednoczonych. 23 lutego Sędzia Richard Jones zaakceptował karę w wysokości 1,8 mld dolarów i konfiskatę 2,5 mld dolarów. CZ, Binance i Binance.US wciąż borykają się z cywilnym procesem sądowym przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, która w czerwcu 2023 roku złożyła pozew.

To rzeczywiście przypadek, w którym etyka firmy została skompromitowana przez chciwość

– powiedział Sędzia Jones podczas przesłuchania 23 lutego.

Po odejściu Zhao nowym CEO został Richard Teng, były szef regionalnych rynków w Binance.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button