News

Przeciek zrzutów ekranu: Microsoft testuje integrację portfela Web3 z Edge?

Zgodnie z doniesieniami, Microsoft pracuje nad integracją portfela Web3, który jest przyjazny dla kryptowalut i tokenów NFT, w swojej przeglądarce internetowej Edge.

Na Twitterze, dokumentalista oprogramowania Albacore opublikował serię rzekomych zrzutów ekranu interfejsu użytkownika (UI) Edge, ukazujących wczesne etapy nowego portfela Web3 firmy.

Najnowszy w szeregu nadchodzących wątpliwych funkcji Microsoft Edge, portfel kryptograficzny. Nie do końca wiem, jak się czuć, gdy tego rodzaju rzeczy zostaną zapieczone w domyślnej przeglądarce.

– pesymistycznie zauważył Albacore.

Jeśli doniesienia o portfelu są prawdziwe, wygląda na to, że będzie on typu „bez opieki” (non-custodial), co oznacza, że Microsoft nie będzie miał dostępu do haseł i kluczy odzyskiwania. Portfel również zostanie „osadzony w Edge”, a nie zainstalowany jako rozszerzenie przeglądarki.

Zrzuty ekranu pokazują, że użytkownicy będą mieli możliwość wymiany, wysyłania i kupowania zasobów kryptograficznych, a giełda kryptowalut Coinbase i firma infrastrukturalna Web3 MoonPay zostaną zintegrowane jako „platformy, które pomagają kupować i deponować kryptowaluty w portfelu”.

W przypadku NFT, interfejs użytkownika mówi po prostu: „przeglądaj różne rynki, aby znaleźć swój pierwszy NFT. Gdy zbudujesz swoją kolekcję NFT, zorganizujemy je tutaj”.

Potencjalny ruch ze strony Microsoftu jest kolejnym wysiłkiem mającym na celu zwiększenie oferty i możliwości Edge, który generalnie pozostaje w tyle za konkurentami, takimi jak Google Chrome i Apple Safari pod względem popularności.

7 lutego Microsoft ogłosił integrację wyszukiwarek opartych na sztucznej inteligencji i czatu za pośrednictwem ChatGPT w ramach nowych aktualizacji wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button