News

Przejęta giełda Bitzlato odblokowuje środki swoim użytkownikom

Powiązana z Rosją giełda kryptowalut Bitzlato częściowo przywróciła dostęp do funduszy swoim użytkownikom, mimo że została oficjalnie przejęta przez władze europejskie. 

Bitzlato umożliwił wycofanie do 50% aktywów z platformy z powodu egzekucji ze strony Stanów Zjednoczonych i Europolu, ogłosiła firma. 

Zgodnie z oświadczeniem użytkownicy Bitzlato mogą teraz odzyskać połowę swoich aktywów za pomocą bota Telegram „bz_phoenix_bot”. Umożliwia on użytkownikom przenoszenie aktywów z internetowego konta Bitzlato do zewnętrznego portfela lub giełdy. 

Wszystkie wypłaty z Bitzlato są przetwarzane w Bitcoinach, ponieważ platforma zamieniła wszystkie posiadane przez użytkowników altcoiny na BTC, gdy usługa została wstrzymana 18 stycznia. Giełda musiała przekonwertować salda użytkowników na Bitcoin z powodu trudności technicznych związanych z obsługą wielu altcoinów po przejęciu Bitzlato. 

Na czacie Bitzlato kilku rzekomych użytkowników powiedziało, że byli w stanie przenieść swoje Bitcoiny m.in. na ByBit i Binance. Niektórzy domniemani klienci giełdy również używali portfeli, takich jak Trust Wallet i ViaBtc, oraz Ledger do wypłaty Bitcoinów.

Bitzlato chce reaktywować platformę

Opcja wypłaty 50% środków jest zgodna z wcześniej ogłoszonym planem przywracania użytkownikom dostępu do platformy. Zgodnie z planem Bitzlato będzie kontynuować prace nad reaktywacją platformy, mając na celu świadczenie usługi handlu kryptowalutami peer-to-peer do początku kwietnia 2023. 

Wielu użytkowników wolało tym razem nie wycofywać 50% swoich aktywów z Bitzlato, decydując się poczekać, aż giełda przywróci handel P2P. Po uruchomieniu platformy P2P użytkownicy będą mogli uzyskać dostęp do wszystkich wcześniej dostępnych funkcji.

– powiedział rzecznik Bitzlato. 

Dodał, że użytkownicy Bitzlato nie powinni oczekiwać odzyskania pozostałych 50% swoich aktywów po uruchomieniu giełdy P2P. 

Według rzecznika, sprawa z funduszami klientów nie została jeszcze rozwiązana. Bitzlato planuje jednak zwrócić pieniądze albo poprzez przywrócenie dostępu do środków zajętych przez Europol, albo ze środków firmy:

Prawnicy zakwestionowali decyzję rządu francuskiego, a jeśli wynik będzie korzystny, środki zostaną zwrócone. Jeśli to nie wypali, użytkownicy muszą czekać, aż firma zarobi wystarczająco, aby zrekompensować straty.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button