News

Przyszłość polubień i udostępnień: Co nowego czeka użytkowników platformy X?

Platforma społecznościowa X może usunąć polubienia i udostępnienia z widoku na osi czasu „w ciągu najbliższych kilku tygodni”, według inżyniera oprogramowania pracującego w X.

Osobiście nie pracuję nad tą zmianą, ale pracownicy wciąż testują ją. Powinna być stopniowo wdrożona dla użytkowników w ciągu najbliższych tygodni, a do tego czasu UX może ulec zmianie.

– powiedział inżynier oprogramowania X, Ellis Driscoll.

Komentarze Driscolla pojawiły się w odpowiedzi na demo jeszcze niepublikowanego doświadczenia użytkownika (UX) pierwotnie udostępnionego przez szefa ds. płatności w X, Christophera Stanleya. Na nagraniu widać menu, gdzie polubienia i udostępnienia są zawarte w oddzielnym miejscu na ekranie głównym.

Driscoll zauważył, że nagranie udostępnione przez Stanleya to było właściwie tylko menu „więcej”, a nie koniecznie całościowe doświadczenie UX dla użytkowników X. Powiedział, że główną funkcjonalnością nowego UX będą „proste gesty”.

Polubienie powinno być równie szybkie. Odpowiadanie powinno być szybsze.

– dodał.

Należy zauważyć, że użytkownicy X wciąż będą mogli zobaczyć liczbę polubień i udostępnień w dowolnym poście, jednak aby zobaczyć te metryki będą musieli wybrać każdy post osobno.

Stanley dodał, że nowy interfejs użytkownika pozwoli użytkownikom angażować się w posty poprzez „długie naciśnięcie, a następnie przesunięcie do wyboru”, coś, co nazwał „trochę jak interfejs gry wideo”.

Instagram ukrył publiczne liczniki polubień – nazwane „serduszkami” – w swojej aplikacji w 2021 r., jako część próby zaspokojenia obaw związanych z zdrowiem psychicznym związanymi z aplikacją, poprzez obniżenie konkurencji opartej na polubieniach między zwykle młodszymi użytkownikami platformy społecznościowej.

Jednak X jeszcze nie zaproponował zbyt wiele w kwestii wyjaśnienia, dlaczego usuwa polubienia – poza kilkoma komentarzami od Stanleya, które sugerują, że nowe funkcje skupiają się bardziej na ulepszaniu UX i dopasowaniu jak największej ilości treści na ekranie.

Kilka kont na X sugerowało, że nowy model może pomóc przesunąć uwagę na treść samych postów i powstrzymać napływ postów, które mogą być nastawione na zaangażowanie użytkowników.

Tymczasem krytycy twierdzą, że nowa funkcja może pomóc platformie społecznościowej promować treści, które przyciągają ich wewnętrzne zespoły, bez możliwości zidentyfikowania przez użytkowników, dlaczego dany post staje się popularny, podobnie jak w przypadku Instagrama i TikToka.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button