News

Reddit przyznaje, że inwestuje w Bitcoina i Ethereum

Gigant mediów społecznościowych Reddit wykorzystuje swoje nadwyżkowe środki, inwestując niewielkie ilości w Bitcoina i Ethereum od 2022 r. i uważa, że kryptowaluty i technologia Blockchain mają „znaczny potencjał”, jak wynika z nowych dokumentów.

„Zainwestowaliśmy część naszych nadwyżkowych rezerw gotówkowych w Bitcoiny i Ethereum”, oświadczył Reddit w złożonym 22 lutego zeznaniu o ofercie publicznej przed Komisją Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych.

Reddit poinformował, że Bitcoin i Ether były jedynymi kryptowalutami trzymanymi w skarbcu firmy na dzień 31 grudnia 2023 r., ale także stwierdził, że kwoty te są „nieistotne”.

Wartość netto naszych kryptowalut, które głównie składały się z Bitcoinów i Ethereum, oraz wszystkie związane z nimi działania, były nieistotne dla przedstawionych okresów.

Reddit dodał, że eksperymentuje z technologią Blockchain, kupując Ethereum i MATIC jako formę płatności za sprzedaż pewnych dóbr wirtualnych.

Firma powiedziała, że otrzymany Ethereum i MATIC również nie były „istotne” w latach 2022 i 2023, ale może nadal używać tych dwóch kryptowalut jako metody płatności w przyszłości.

Reddit powiedział, że jego zespół produktowy i inżynieryjny także trzyma kryptowaluty do „konkretnych zastosowań”, ale nie określił, które ani ile.

Reddit stwierdził również, że dostrzega „znaczny potencjał” w technologiach związanych z Blockchain, ale nie jest pewny, czy przyjmowanie ich przez biznesy i konsumentów będzie kontynuowane.

Chociaż uważamy, że kryptowaluty i technologia Blockchain mają znaczny potencjał, popularność i powszechność kryptowalut to stosunkowo niedawny trend, a czy kryptowaluty i technologia Blockchain będą kontynuowane przez konsumentów i firmy w długoterminowej perspektywie jest niepewne.

Rejestracja S-1 – stosowana przez firmy planujące wejście na giełdę – ujawniła, że Reddit odnotował w 2023 roku 90,8 mln dolarów netto strat, chociaż jego przychody wzrosły o 20,6% do 804 mln dolarów rok do roku.

Reddit był wyceniany na 10 mld dolarów po rundzie finansowania w 2021 r., ale teraz może osiągnąć tylko połowę tej kwoty, zgodnie z raportem Bloomberga z 28 stycznia.

W październiku Reddit zamknął swoją usługę nagród opartą na Blockchain, „Community Points”, która nagradzała użytkowników punktami za pozytywne zaangażowanie w określonych subredditach. Firma jako główny powód zamknięcia podała problemy skalowalności.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button