News

Sukcesy Microsoft w 2023: Potęga Sztucznej Inteligencji

Wielcy gracze branży technologicznej, Microsoft opublikował wyniki finansowe za poprzedni kwartał, ze szczególnym uwzględnieniem postępów w dziedzinie sztucznej inteligencji (SI) oraz przetwarzania w chmurze, pośród innych.

W ciągu ostatniego roku SI była jednym z najważniejszych tematów w branży technologicznej, a światowy rynek osiągnął wartość 196,6 mld dolarów w 2023 r. Microsoft i Google były jednymi z liderów w obszarze rozwoju SI w 2023 r., obie wprowadziły własne zaawansowane chatboty.

Microsoft zanotował przyspieszony wzrost sprzedaży pod koniec roku, przy czym narzędzia SI odgrywały kluczową rolę. Zgodnie z raportem, przychody firmy wzrosły o 18% rok do roku od września do grudnia, osiągając ponad 60 mld dolarów.

W rozmowie dotyczącej wyników za IV kwartał, Satya Nadella, przewodniczący i dyrektor generalny Microsoftu, skomentował postępy firmy w dziedzinie SI, mówiąc:

Przeszliśmy od rozmów na temat SI do stosowania SI na szeroką skalę. Poprzez włączenie SI we wszystkie warstwy naszego stosu technologicznego zdobywamy nowych klientów i pomagamy generować nowe korzyści oraz zyski z produktywności we wszystkich sektorach.

– czytamy.

Te wyniki końcoworoczne pojawiły się w momencie, gdy Microsoft stał się najcenniejszą publiczną firmą na świecie, osiągając wartość 3 bln dolarów, przewyższając Apple.

Oprócz oferty SI, sprzedaż usługi przetwarzania w chmurze Microsoftu, Azure, wzrosła o 30% rok do roku, co było lepszym wynikiem niż przewidywali analitycy branżowi. Zyski firmy ogółem za IV kwartał wzrosły o 33% rok do roku, osiągając 21,9 mld dolarów.

Microsoft rozpoczął rok 2024, wprowadzając wersję profesjonalną swojego chatbota SI, Copilot, która obejmuje możliwość tworzenia niestandardowych GPT i integracji z pakietem Office. Jednak firma, wraz z OpenAI, znalazła się także na początku nowego roku w dużym procesie sądowym o prawa autorskie przeciwko The New York Times.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button