News

Monero opuszcza Binance

Czołowa kryptowaluta skupiająca się na prywatności, Monero, gwałtownie spadła do wielomiesięcznych minimów po ogłoszeniu przez Binance nadchodzącego usunięcia tokena z platformy.

Binance usunie Monero wraz z innymi tokenami, takimi jak Aragon (ANT), Multichain (MULTI) i Vai (VAI) 20 lutego 2024 r.

W konsekwencji Binance usunie wszystkie cztery pary handlowe z udziałem Monero, w tym te wymieniane na Bitcoina, Ethereum, Tether i własną monetę Binance, BNB.

Wszystkie zlecenia handlowe zostaną automatycznie usunięte po zakończeniu handlu w każdej odpowiedniej parze handlowej.

– zauważono w ogłoszeniu, dodając, że wypłaty tych tokenów nie będą obsługiwane po 20 maja 2024 r.

Usunięte XMR nadal mogą być wymieniane na stablecoiny w imieniu użytkowników po 21 maja, ale wymiana „nie jest gwarantowana”, stwierdza Binance.

Decyzja o usunięciu XMR oparta jest na różnych czynnikach, w tym „wkładzie w zdrowy i zrównoważony ekosystem kryptowalut”, „dowodach na nieetyczne lub oszukańcze zachowanie lub zaniedbanie”, a także reakcji na okresowe prośby Binance o należytą staranność i inne.

Cena Monero szybko zareagowała na wieści o usunięciu, a token odnotował gwałtowny spadek. O godzinie 9:21 czasu uniwersalnego, XMR spadł do poziomu 136 USD na Binance, tracąc niemal 19% swojej wartości w zaledwie kilka godzin, według danych z TradingView. Monero dotknęło minimów niewidzianych od połowy września 2023 r.

Binance nie jest jedyną giełdą, która usunęła Monero. Pod koniec 2023 r. Giełda kryptowalut OKX również ogłosiła, że usunie Monero i inny token skupiający się na prywatności, Zcash, 5 stycznia 2024 r.

Binance również wcześniej ogłosił plany usunięcia wszystkich tokenów prywatności w krajach takich jak Francja i Włochy w maju 2023 r., ale ostatecznie odwrócił swoją decyzję w czerwcu 2023 r.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button