News

Atak na giełdę FixedFloat: skradziono 26 milionów dolarów

Decentralizowana giełda kryptowalut FixedFloat została zaatakowana, w skutek czego skradziono z niej co najmniej 26 mln dolarów w Bitcoinach i Ethereum.

Zespół giełdy potwierdził atak kilka godzin po pierwszych doniesieniach na X. Zespół początkowo przypisał masowe wypłaty „mniejszym problemom technicznym” i przełączył swoje usługi w tryb konserwacji.

Od 17 lutego liczni użytkownicy na stronie X giełdy zgłaszali zatrzymane transakcje i brakujące środki. Dane on-chain pokazują, że dziś skradzionych zostało więcej niż 400 Bitcoinów o wartości około 21 mln dolarów i ponad 1 700 Ethereum o wartości prawie 5 mln dolarów.

Nie ma jasnych wskazówek, jak przeprowadzono atak. Zespół giełdy prowadzi śledztwo w sprawie incydentu związanego z bezpieczeństwem:

Potwierdzamy, że doszło do włamania i kradzieży środków. Nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby publicznie komentować tę sprawę, ponieważ pracujemy nad wyeliminowaniem wszystkich możliwych podatności, poprawą bezpieczeństwa i śledztwem. Nasza usługa będzie niedługo ponownie dostępna. Poinformujemy o szczegółach tego przypadku trochę później.

– czytamy.

Ponadto, strona internetowa giełdy obecnie wyświetla komunikat o błędzie na wszystkich stronach.

FixedFloat to zautomatyzowana giełda kryptowalut, która nie wymaga rejestracji użytkowników ani weryfikacji tożsamości klienta (KYC). Według danych z SEMrush, około 26% jej ruchu internetowego pochodzi od użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Giełda integruje się z siecią Lightning Network w przypadku transakcji Bitcoinem.

Cyberbezpieczeństwo na łańcuchu Blockchain to jedno z głównych wyzwań, przed którymi stoją projekty kryptowalutowe. Na przykład ekosystem Solany był celem rynków oferujących narzędzia do ataków typu bit-flip.

Chainalysis również zasygnalizował powrót płatności ransomware w 2023 r., skierowanych specjalnie przeciwko instytucjom i infrastrukturze o dużym znaczeniu. Według niedawnego raportu, przestępcy zarobili rekordową kwotę 1 mld dolarów w zeszłym roku poprzez ataki na łańcuchy dostaw, obejmujące zarówno jednostki i małe grupy przestępcze, jak i duże syndykaty.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button