News

Konto MicroStrategy na X zhakowane: są ofiary phisingu

Firma MicroStrategy padła ofiarą włamania na konto X, gdzie zamieszczono złośliwe linki do fałszywego airdropu tzw. „oficjalnego” tokena MSTR opartego na Ethereum.

Osoba klikająca w link jest kierowana na stronę internetową naśladującą MicroStrategy, która nakłania ich do podłączenia portfela i zgłoszenia się po fałszywy airdrop MSTR. Kiedy użytkownicy akceptują szereg uprawnień w swoim portfelu Web3, atakujący mogą automatycznie wypłacić tokeny z portfela użytkownika.

fot. X

Według niezależnego śledczego Blockchain ZachXBT i platformy anty-scam Scam Sniffer, straty poniesione z powodu oszustwa już przekroczyły 440 000 dolarów.

Scam Sniffer poinformował, że tylko jeden użytkownik stracił ponad 420 000 dolarów na phishingowe oszustwo około godziny 12:43 czasu UTC, zaledwie kilka minut po opublikowaniu pierwszego złośliwego linku na koncie MicroStrategy na X.

Nieznany użytkownik stracił łącznie 424 786 dolarów w altcoinach, przy czym jedna transakcja trafiła do atakującego MicroStrategy, a dwie zostały automatycznie przekierowane do drugiego portfela związanego ze znaną grupą hakerską PinkDrainer.

Nieznana ofiara podpisała transakcję, w wyniku której na adres portfela atakującego zostało wysłane łącznie 134 000 dolarów w Wrapped Balance AI (wBAI), 122 000 dolarów w Chintai (CHEX) oraz 45 000 dolarów w Wrapped Pocket Network (wPOKT).

Według opublikowanych danych, adres portfela atakującego MicroStrategy zawiera łącznie 329 000 dolarów w tokenach opartych na Ethereum, zgodnie z danymi z Ethereum DeBank.

Eksperci z branży kryptowalut szybko zauważyli dość oczywisty charakter oszustwa. Pseudonimowy brytyjski inwestor kryptowalutowy Cobie zauważył, że MicroStrategy, firma skoncentrowana wyłącznie na Bitcoinie, najprawdopodobniej nie wprowadziłaby tokena na Ethereum.

Oczywiście staram się unikać obwiniania ofiar, ale trzeba być naprawdę wyjątkowym, żeby myśleć, że MicroStrategy wprowadza token na ETH po tym, jak Saylor przez wiele lat bardzo głośno mówił, że 'nie ma drugiego najlepszego’ i 'używasz tylko jednego krzesła’ itp.

– skomentował Cobie.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button