News

Rekordowe straty w kryptowalutach w 2023 roku

Wrzesień 2023 roku oficjalnie stał się dotychczas najgorszym miesiącem dla kryptowalut pod względem ataków i kradzieży — z ogromnym wynikiem w wysokości 329,8 mln dolarów w skradzionych kryptowalutach.

2 października firma ds. bezpieczeństwa Blockchain, CertiK, poinformowała, że największym sprawcą strat w tym miesiącu był atak na sieć Mixin Network, który miał miejsce 23 września. W wyniku naruszenia usług chmurowych protokołu do zdecentralizowanych, międzyłańcuchowych transferów z siedzibą w Hongkongu, utracono 200 milionów dolarów.

Inne poważne incydenty w tym miesiącu obejmowały ataki na giełdę CoinEx oraz stronę Stake.com, które spowodowały straty odpowiednio w wysokości 53 mln i 41 mln dolarów.

Zgodnie z doniesieniami, za oba ataki odpowiedzialna jest północnokoreańska grupa hakerska Lazarus Group. Według najnowszych danych z Dune Analytics, grupa ta obecnie posiada aktywa w kryptowalutach o wartości 45,6 mln dolarów.

Ataki te spowodowały, że łączna suma kryptowalut utraconych w wyniku ataków w 2023 roku wyniosła 925,4 mln dolarów. Lipiec był drugim najwyższym miesiącem pod względem strat wynikłych z ataków, z kradzieżą 285,8 mln dolarów.

Tymczasem w ciągu ostatniego miesiąca stracono 1,9 mln dolarów na oszustwa typu exit scam, 400.000 dolarów na ataki typu flash loan oraz kolejne 25 mln dolarów na ataki phishingowe, zgodnie z danymi od CertiK.

Łączne straty wynikłe z ataków, oszustw i włamań w 2023 roku wyniosły teraz 1,34 mld dolarów.

Według firmy ds. bezpieczeństwa Blockchain, Beosin, łączne straty wynikłe z włamań, oszustw phishingowych i exit scamów wyniosły nieco mniej niż 890 mln dolarów w trzecim kwartale 2023 roku.

Straty w trzecim kwartale przekroczyły nawet łączną sumę pierwszych dwóch kwartałów, która wynosiła 330 mln dolarów w Q1 i 333 mln dolarów w Q2, jak donosił Beosin w zeszłym tygodniu.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button