News

Ripple podejmuje współpracę z bankiem centralnym Kolumbii

Firma Ripple zajmująca się technologią płatności Blockchain podejmie współpracę z bankiem centralnym Kolumbii, Banco de la República. Jej celem jest zbadanie potencjalnych zastosowań technologii w Kolumbii, co stanowi znaczący postęp w przyjęciu Blockchain w Ameryce Południowej. 

Współpraca ta obejmie również Ministerstwo Informacji i Komunikacji, gdzie planuje się przetestowanie możliwych sposobów rozszerzenia krajowego systemu płatności o wysokiej wartości z wykorzystaniem platformy Ripple’s Central Bank Digital Currency. 

Technologia Blockchain i system wysokich płatności

Współpraca nie była decyzją podjętą pod wpływem chwili. Według Joe Vollono, dyrektora ds. rozwoju biznesu CBDC w Ripple, rozmowy z kolumbijskim bankiem centralnym trwają od ponad roku. Aby przyspieszyć ten projekt, zostanie wdrożona faza pilotażowa z pomocą Peersyst Technology, hiszpańskiej firmy blockchain. 

Vollono powiedział: 

Kiedy mówimy o systemie płatności o wysokiej wartości, ogólnie mamy na myśli płatności hurtowe na dużą skalę, systemy RTGS oraz powiązane operacje finansowe i infrastrukturę, które mogą odnieść korzyści z wykorzystania technologii rozproszonej księgi rachunkowej.

Zgodnie z zapowiedzią, chociaż potencjał zwiększenia prędkości jest obiecującym aspektem tej eksploracji, ostatecznym celem tych wysiłków jest redukcja kosztów. Ripple zaznaczył, że projekt ten będzie kontynuowany do końca 2023 roku. Co ważne, firma zapewniła, że testy zostaną przeprowadzone w kontrolowanym środowisku, zapewniając, że żadne zasoby nie zostaną naruszone. 

Ripple ma doświadczenie we współpracy z władzami monetarnymi na całym świecie, w tym w regionach takich jak Hongkong, Czarnogóra, Bhutan i Palau. Vollono podkreślił jedną z głównych zalet odkrywania technologii blockchain dla płatności o wysokiej wartości:

Jednym z powodów, dla których warto zbadać tę technologię, jest infrastruktura i pomysł, że te transfery mogą być wykonywane z szybkością i skalą w sposób, którego istniejąca infrastruktura może nie zapewniać takiej samej elastyczności.

Co więcej, to przedsięwzięcie stanowi ważny krok w przyjęciu technologii blockchain w Ameryce Południowej, pozycjonując Kolumbię na czele tej innowacji. Tymczasem warto zauważyć, że wiadomość ta pojawia się, gdy Ripple nadal jest w sporze prawnym z SEC. 

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button