News

Ripple solidaryzuje się z Coinbase w batalii prawnej z SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd wzięła na celownik Coinbase, będąc wciąż w długotrwałym sporze prawnym z Ripple. Zgodnie z niedawnym raportem giełda otrzymała “powiadomienie Wells” od SEC, sugerujące zbliżający się proces sądowy za naruszenie prawa dotyczącego papierów wartościowych. 

W międzyczasie Stuart Aldorety, główny doradca Ripple, napisał na Twitterze swoją opinię na temat zawiadomienia. 

„Powiadomienie Wells” od SEC dla Coinabse

22 marca Coinbase potwierdził otrzymanie “powiadomienia Wells” od SEC, w którym twierdzi się, że giełda naruszyła prawo dotyczące papierów wartościowych. The Wells Notice to list wyrażający podejrzenia komisji dotyczące naruszeń Coinbase. Zazwyczaj zawiadomienie powinno umożliwiać odbiorcy ustosunkowanie się do roszczeń. 

Jednak post głównego prawnika Coinbase, Paula Grewala, ujawnia, że zawiadomienie zawierało niewiele informacji, aby giełda mogła na nie odpowiedzieć. SEC wskazał, że niektóre nieokreślone zbywalne aktywa w usługach stakingowych Coinbase, Coinbase Prime i samoobsługowym portfelu są sprzeczne z prawem ochrony inwestorów. 

Według regulatora zawiadomienie jest kontynuacją dochodzenia z zeszłego roku. Wtedy organ regulacyjny stwierdził, że dziewięć aktywów notowanych na Coinbase to niezarejestrowane papiery wartościowe. 

Grewal zauważył jednak, że Coinbase zachowuje poufność procesu notowania aktywów i apeluje aby nie notować papierów wartościowych.  

Wśród fiaska reakcja Stuarta Alderoty’ego sugeruje, że Ripple może wspierać giełdę kryptowalut. W swoim tweecie prawnik zacytował stare powiedzenie: „wróg mojego wroga jest moim przyjacielem”. Jednak Ripple nadal koncentruje się na toczącym się procesie w sprawie statusu XRP jako bezpiecznego akywa.  

Coinbase gotowy do walki z SEC

Odpowiadając na niedawny ruch SEC, Coinbase podkreślił, że regulator grozi podjęciem działań egzekucyjnych. Było to kilka dni po tym, jak obecny szef SEC, Gary Gensler, objął stanowisko przewodniczącego. 

Coinbase zaznaczył również, że spotkał się z urzędnikami SEC 30 razy w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy, próbując porozumieć się z regulatorem. Jednak organ zakończył ten proces w styczniu po tym, jak Coinbase rzekomo wydał miliony na opłaty prawne, aby zasugerować odpowiednie modele rejestracji, ponieważ obecnie nie istnieją żadne ramy dla kryptowalut. 

Giełda kryptowalut wydaje się być przygotowana do walki z SEC po ostatnich wydarzeniach.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button