News

Rynek kryptowalut w Azji Wschodniej zatrzymuje się, gdzie wolumen transakcji krypto w Chinach spada o 31%

Chainalysis, opublikował dziś nowe dane, które wykazują, że Azja Wschodnia jest czwartym co do wielkości rynkiem kryptowalut na świecie. W okresie od lipca 2021 do czerwca 2022 roku trafiły tam krypto o wartości 777.5 mld USD. 

Liczba ta stanowi niecałe 13% globalnego wolumenu transakcji w tym okresie. 

W rezultacie badanie wykazało, że Azja Wschodnia straciła w tym roku pozycję na rzecz innych rynków. Według danych region odnotował wzrost wolumenu transakcji rok do roku o zaledwie 4%, co czyni go rynkiem o najniższej aktywności kryptograficznej w tym roku. W 2021 Azja Wschodnia była w trzecia co do wielkości pod względem wolumenu transakcji kryptograficznych. 

Największym powodem tej straty jest prawdopodobnie spadek aktywności kryptowalut w Chinach, największym rynku w regionie. Badanie wykazało, że kraj ten odnotował spadek wolumenu transakcji o 31% w porównaniu z poprzednim okresem. Tymczasem np. Japonia, ponad dwukrotnie podwoiła ten parametr. Prawdopodobnie spowodowane jest to tłumieniem przez chiński rząd aktywności krypto w ciągu ostatniego roku. 

Oprócz niskiej aktywności w handlu kryptowalutami w regionie, dane wskazują, że Azja Wschodnia ma zaskakująco niską adopcję DeFi. W ciągu całego roku, DeFi stanowiło zaledwie 28% wolumenu transakcji w Azji Wschodniej, czyli mniej niż wszystkie regiony poza Europą Wschodnią. 

Wszystkiemu winne Chiny

Jak zaznaczono powyżej, Chiny były świadkiem ogromnego spadku aktywności kryptowalut, prawdopodobnie z powodu rządowych represji nałożonych w zeszłym roku. Jednak pomimo 31,1% spadku wolumenu transakcji, kraj ten pozostał największym rynkiem kryptograficznym w regionie i czwartym na świecie. 

Chociaż rządowe represje miały wyraźny wpływ na krypto, chiński rynek pozostaje silny, z silnymi wolumenami transakcji zarówno w usługach scentralizowanych, jak i DeFi. Poniższy wykres pokazuje, że aktywność handlowa w Chinach zaczęła ożywiać się w ostatnich miesiącach, natomiast wydobycie, które odnotowało ogromny spadek aktywności po wprowadzeniu zakazu, “wróciło” do kraju. 

Na początku tego miesiąca Chainalysis opublikowało podobne badanie pokazujące, że rynki wschodzące, takie jak region Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, zdominowały tegoroczny globalny indeks przyjęcia kryptowalut. Ameryka Łacińska znalazła się na drugim miejscu pod względem wzrostu wolumenu transakcji, Ameryka Północna na trzecim, a Azja Środkowa i Południowa tuż za nią.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button