News

Ryzyko związane ze współpracą Binance i Curve

Giełda kryptowalut Binance jest aktywna, jeśli chodzi o rozwój swojej sieci i współpracę z innymi protokołami. Niedawno giełda zaproponowała dodanie wBETH do kontrolera wskaźników Curve Finance. 
 wBETH to token użytkowy stworzony przez Binance, który umożliwia użytkownikom obstawianie w Ethereum. Finalnie zostanie on dodany do wspomnianego kontrolera. 

Guage Contoller to narzędzie, które zarządza wydajnością transakcji kryptowalutowych na giełdzie Curve.fi. Dostosowuje ilość płynności dostępnej w każdej puli i zachęca użytkowników do dostarczania środków do niektórych puli, aby zapewnić, że zawsze dostępna jest wystarczająca płynność dla handlowców. 

Motywacją do dodania puli wBETH/ETH do Gauge Controller był potencjał przyciągania nowych użytkowników i pogłębiania płynności zarówno dla wBETH, jak i ETH. Pozwoliłoby to również Curve rozszerzyć swoją rolę w DeFi i przyciągnąć więcej użytkowników poszukujących zwrotów. 

Jednak ten ruch może mieć również negatywne konsekwencje. Supremacy, agencja bezpieczeństwa kryptowalut, odkryła potencjalne ryzyko w planie Binance. 

Wynika ono z funkcji w umowie WrapTokenV1BSC łańcucha BNB, która może przenieść wszystkie rezerwy ETH. 

Oznacza to, że jeśli konto właściciela zostanie naruszone, może to doprowadzić do poważnych strat. Binance odpowiedział, że ich dział finansowy kontroluje klucze prywatne kont, i że podjęto kroki w celu ich zabezpieczenia, co może zmniejszyć ryzyko. 

Nastroje wokół Binance

Jeśli atakujący będą w stanie wykorzystać te luki, może to mieć negatywny wpływ na ogólne nastroje wokół Binance. W czasie prasy dane Saintiment sugerują, że atmosfera wokół giełdy stała się negatywna. Oznaczało to, że negatywnych komentarzy na temat Binance było więcej niż pozytywnych. 

żródło: Saintiment

Kolejnym niepokojącym wskaźnikiem było malejące zainteresowanie działalnością handlową Binance. Według danych Dune Analytics, liczba aktywnych graczy dziennie znacznie spadła. Wpłynęło to również na ogólną aktywność w sieci. Dzienna liczba aktywnych użytkowników giełdy w ciągu ostatniego miesiąca spadła z 1.2 miliona do 980,95 tysięcy. 

Jeśli tendencja spadkowa aktywności będzie się utrzymywać, może to w dłuższej perspektywie negatywnie wpłynąć na protokół.

żródło: Dune Analytics

źródło: ambcrypto.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button