News

SBF odwołuje się od wyroku

Adwokaci reprezentujący Sama Bankman-Frieda złożyli dokumenty w sprawie odwołania od skazania i wyroku byłego dyrektora generalnego FTX.

W zgłoszeniu z 11 kwietnia złożonym w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, adwokatka Alexandra Shapiro powiedziała, że Bankman-Fried zamierza odwołać się od swojego skazania za siedem przestępstw przez ławę przysięgłych oraz wyroku sędziego Lewisa Kaplana na 25 lat pozbawienia wolności w federalnym więzieniu. Adwokaci SBF powiedzieli, że planowali odwołać się na przesłuchaniu w sprawie wyroku 28 marca.

Zgłoszenie nastąpiło dwa tygodnie po przesłuchaniu w sprawie wyroku dla Bankmana-Frieda, podczas którego sędzia Kaplan zarządził także przepadku 11 mld dolarów. 8 kwietnia adwokaci byłego dyrektora generalnego FTX poprosili sędziego o zatwierdzenie nakazu pozwalającego SBF pozostać w Metropolitalnym Centrum Aresztu w Brooklynie na czas odwołania, zamiast w federalnym więzieniu w zatoce San Francisco.

Sprawa przeciwko Bankman-Friedowi i jego współpracownikom rozpoczęła się w listopadzie 2022 r., gdy giełda kryptowalut FTX doświadczyła problemów z płynnością i ogłosiła bankructwo. SBF przed ekstradycją do USA został aresztowany na Bahamach — gdzie wówczas mieściły się biura firmy — i oskarżony o oszustwo. Ława przysięgłych skazała Bankmana-Frieda za siedem przestępstw w listopadzie 2023 roku.

Poszkodowani klienci wydają się mieć podzielone zdania na temat wyroku sędziego Kaplana. Wielu sugerowało, że 25 lat to niewystarczająco wobec szkód, jakie Bankman-Fried wyrządził tysiącom klientów FTX, podczas gdy inni sugerowali, że czas spędzony w więzieniu może być skutecznym środkiem odstraszającym dla innych osób.

Wniosek Bankmana-Frieda prawdopodobnie trafi teraz do Drugiego Sądu Okręgowego, gdzie panel sędziów może zadecydować, czy potwierdzić decyzję o skazaniu byłego dyrektora generalnego FTX w sądzie federalnym, czy też odwrócić decyzję i przygotować grunt dla ewentualnego nowego procesu. Zgłoszenie nie sugeruje na jakich podstawach SBF będzie się odwoływał.

Przesłuchania w sprawie wyroku przeciwko współpracownikom Bankmana-Frieda w FTX i Alameda Research — w tym Ryanowi Salame, Caroline Ellison, Gary’emu Wangowi i Nishadowi Singhowi — nadal trwają, a wyrok dla Salame jest zaplanowany na 28 maja. Wszyscy czterej przyznali się do winy i zaakceptowali umowy przed procesem SBF.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button