News

SEC: Coinbase był świadomy naruszeń prawa dotyczącego papierów wartościowych

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych złożyła odpowiedź na twierdzenia Coinbase, że organ regulacyjny nie ma jurysdykcji do ścigania giełdy kryptowalutowej.

Według listu wysłanego przez SEC do sędziego okręgowego 7 lipca, Coinbase posiadał wiedzę o prawdopodobieństwie zastosowania federalnych ustaw dotyczących papierów wartościowych do swojej działalności, otwarcie informując swoich akcjonariuszy o możliwości sklasyfikowania aktywów handlowanych na platformie jako papierów wartościowych.

W odniesieniu do stanu spółki publicznej, Coinbase wielokrotnie informował swoich akcjonariuszy o ryzyku, że kryptowaluty handlowane na jego platformie mogą zostać uznane za papiery wartościowe i że jego działalność mogłaby naruszać federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

– czytamy w odpowiedzi organu regulacyjnego.

Według SEC, Coinbase to „wielomiliardowe przedsiębiorstwo, doradzane przez doświadczonych prawników”, które celowo „ignoruje ponad 75 lat obowiązującego prawa według testu Howeya”, próbując „skonstruować własny test dotyczący tego, co stanowi umowę inwestycyjną”.

List jest odpowiedzią na poprzednie zgłoszenie ze strony Coinbase. 28 czerwca giełda zawiadomiła sąd o swoim zamiarze złożenia wniosku o wydanie wyroku. Zgodnie z Uniwersytetem Cornell, wniosek o wydanie wyroku jest składany, gdy strona uważa, że nie ma rzeczywistego sporu w sprawie istotnych faktów.

W poprzednim liście Coinbase przywołało wystąpienie przewodniczącego SEC, Gary’ego Genslera, przed Kongresem, w którym rzekomo stwierdził: „Nie istnieje regulator rynku dla tych giełd kryptowalutowych” i „tylko Kongres może upoważnić do regulacji giełd kryptowalutowych”. Coinbase zwrócił również uwagę, że dwa lata po wejściu na giełdę, SEC wniosło zarzuty dotyczące działań „wyczerpująco opisanych” organowi regulacyjnemu i opinii publicznej.

Prawnik korporacyjny i papierów wartościowych Roland Chase wyjaśnił, że „wszystko, do czego SEC jest uprawniona przez Kongres, to przejrzenie dokumentów dotyczących wejścia na giełdę i udzielenie uwag oraz zadawanie pytań w celu poprawy informacji przekazywanych potencjalnym inwestorom”, dodając, że federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych regulujące proces „wejścia na giełdę” opierają się na zasadzie dostarczania informacji. „Oznacza to, że SEC nie może odmówić wpisania spółki na giełdę tylko dlatego, że uważa inwestowanie w tę spółkę za zły pomysł” – powiedział.

6 czerwca regulacyjny organ postawił Coinbase zarzuty dotyczące domniemanego oferowania niezarejestrowanych papierów wartościowych od 2019 roku. Konferencja przed rozprawą w tej sprawie zaplanowana jest na 13 lipca o godzinie 14:00.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button