News

SEC ujawnia oszustwo: CryptoFX – piramida finansowa na 300 mln dolarów

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) oskarżyła 17 osób o zorganizowanie schematu piramidy finansowej o wartości 300 mln dolarów pod przykrywką platformy handlu kryptowalutami CryptoFX.

CryptoFX została zarejestrowana jako platforma handlu kryptowalutami w Houston w lutym 2020 r. We wrześniu 2022 r. SEC wszczęła działanie awaryjne w celu zatrzymania wszystkich operacji CryptoFX, podejrzewając, że jest to trwający schemat piramidy finansowej związanej z kryptoaktywami. Około 18 miesięcy później, 14 marca, SEC zidentyfikowała 17 osób rzekomo zaangażowanych w ten schemat.

Twierdzimy, że CryptoFX to 300-milionowy schemat piramidy finansowej, który miał na celu oszukanie inwestorów latynoskich, obiecując im wolność finansową i zmieniające życie bogactwo z 'ryzykownych’ i 'gwarantowanych’ instrumentów kryptograficznych i walut obcych.

– powiedział Gurbir Grewal, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC.

Według SEC CryptoFX rzekomo obrała za cel inwestorów kryptowalutowych z latynoskiej społeczności w 10 stanach USA i dwóch krajach zagranicznych. Grewal stwierdził, że piramida finansowa o tak dużym zasięgu wymaga wielu uczestników, dlatego SEC postawiła zarzuty głównym architektom i sprawcom.

SEC znalazła kilka osób związanych z CryptoFX, które nielegalnie przejęły fundusze inwestorów, obiecując im inwestycje w potencjalnie dochodowe kryptowaluty i tokeny NFT. Inwestorzy byli wówczas kuszeni przez trwający rajd na rynku kryptowalut.

SEC poprosiła sąd o postawienie zarzutów osobom za naruszenie różnych sekcji Ustawy o Papierach Wartościowych i Giełd. Ponadto SEC chce, aby 17 osób zwróciło środki, a ponadto zapłaciło kary cywilne za naruszenia.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button