News

SEC vs Ripple: Prawnicy dają minimalne szanse regulatorowi na powodzenie w apelacji

Według prawnika Billa Morgana, który uważnie śledzi pozew, amerykańska SEC ma bardzo nikłe szanse na wygranie apelacji przeciwko Ripple w toczącym się procesie sądowym. 

Morgan w poście na portalu X argumentował, że nie ma oczywistego błędu, od którego można byłoby się odwołać, poza stwierdzeniem, że „na korzyść Ripple w odniesieniu do sprzedaży ODL, który nie spełnia co najmniej dwóch elementów testu Howeya”. Dodał jednocześnie, że SEC ma bardzo nikłe szanse na sukces, a wynoszą one 3%. 

Przewidywania Morgana potwierdziły się w innej statystyce udostępnionej przez Jeremy’ego Hogana, wybitnego prawnika, który udostępnił dane rządowe na temat wskaźnika powodzenia odwołań w różnych typach procesów sądowych. Dane sugerują, że SEC ma 14,2% szans na wygranie apelacji przeciwko Ripple. 

SEC toczyła długotrwałą batalię sądową przeciwko Ripple przez trzy lata, zanim sędzia orzekł, że sprzedaż XRP na giełdach kryptowalut nie narusza prawa dotyczącego papierów wartościowych. Wyrok był wielką wygraną dla Ripple, który poniósł znaczne straty podczas procesu sądowego SEC w USA, gdy główne giełdy kryptowalut wycofały XRP ze swoich platform. 

SEC przegrała także apelację od wyroku, w którym 4 października sędzia Analisa Torres orzekła, że organ regulacyjny ds. bezpieczeństwa nie sprostał wykazaniu, że istnieją decydujące kwestie prawne lub istotne podstawy do różnic zdań na temat orzeczenia. 

Później, 19 października, SEC podjęła decyzję o oddaleniu wszystkich zarzutów postawionych dyrektorowi generalnemu Ripple Bradowi Garlinghouse’owi i prezesowi wykonawczemu Chrisowi Larsenowi, co zapewniło Ripple i jej kierownictwu kolejne ważne zwycięstwo. 

Dyrektor prawny Ripple, Stuart Alderoty, nazwał posunięcie SEC „kapitulacją”, podczas gdy Ripple w swoim oficjalnym oświadczeniu uznał posunięcie SEC za „oszałamiającą kapitulację”. 

Morgan zauważył, że SEC oddaliła pozostałą część sprawy, więc w przyszłym roku nie będzie rozprawy. Przewidział też, że sąd może wydać „ostateczny wyrok (prawdopodobnie) gdzieś w przyszłym roku”.

źródło: cointelegraph.com, coingape.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button