News

JPMorgan: Zwycięstwo Ripple z SEC to dobre wieści dla Coinbase

Ripple, firma stojąca za XRP, zwyciężyła w swojej batalii prawnej z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd, powodując przypływ entuzjazmu w branży kryptowalut. SEC złożyła pozew przeciwko Ripple, oskarżając firmę o sprzedaż inwestorom podobnych do zabezpieczeń tokenów XRP. 

Sędzia Annalisa Torres orzekła na korzyść Ripple, oświadczając, że XRP nie jest papierem wartościowym w przypadku sprzedaży publicznej. Według analityków JPMorgan, ten wyrok sądu wydaje się być również wygraną dla Coinbase w jej niedawnym procesie sądowym złożonym przez SEC. 

Analitycy giełdowi JPMorgan, kierowani przez Kennetha Worthingtona, twierdzą, że zwycięstwo Ripple nad SEC może być zwycięstwem Coinbase. 6 czerwca 2023 roku SEC złożyła pozew przeciwko Coinbase, twierdząc, że platforma „działała jako niezarejestrowana giełda papierów wartościowych”. 

SEC twierdzi, że giełda działała jako pośrednik w obrocie 13 aktywami kryptograficznymi, takimi jak Cardano, Polygon i Solana, które powinny były zostać zarejestrowane jako papiery wartościowe. Jednak stanowisko regulatora wydaje się być niepewne po niedawnym orzeczeniu XRP.

Jeśli sprawa Ripple się utrzyma, wykazanie, że 13 tokenów to papiery wartościowe, będzie trudniejsze dla SEC.

– stwierdzili analitycy JPMorgan. 

Analitycy uważają, że zwycięstwo Ripple nie zamyka całkowicie sprawy SEC przeciwko Coinbase. Wynika to z faktu, że giełda kryptowalut została również pozwana za brak rejestracji oferty i sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych za pośrednictwem programu „staking-as-a-service”. 

Ponadto SEC może odwołać się od decyzji Ripple, zwiększając niepewność co do konsekwencji wyroku.

– dodali analitycy JPMorgan.

CEO Ripple: Odwołanie SEC może zająć lata

W wywiadzie dla Bloomberga dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, złożył oświadczenia sugerujące, że może minąć trochę czasu, zanim SEC będzie mogła odwołać się od ostatniego orzeczenia sądu. 

Z prawnego punktu widzenia obecnie obowiązującym prawem jest to, że XRP nie jest zabezpieczeniem. Dopóki SEC nie będzie miała możliwości złożenia odwołania, co, szczerze mówiąc, zajęłoby lata.

– powiedział dyrektor Ripple. 

W tym wywiadzie Garlinghouse skrytykował również taktykę SEC wobec branży kryptograficznej, nazywając regulatora finansowego „tyranem”.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button