Wiadomości

Skrót ze spotkania z MF z dnia 24.04.2018

We wtorek, 24. kwietnia, odbyło się spotkanie Grupy Roboczej Ministerstwa Finansów z Przedstawicielami Środowiska Kryptowalut.

Poprosiliśmy Marcina Szydłowskiego z kanału Mike Satoshi o komentarz ze spotkania. Spotkanie miało na celu nawiązanie dialogu pomiędzy użytkownikami kryptowalut, traderami  i przedsiębiorcami zajmującymi się technologią Blockchain, a urzędnikami, którzy mają wpływ na prawo i podatki związane z kryptowalutami.

W spotkaniu uczestniczył między innymi Sylwester Suszek, właściciel największej polskiej giełdy Bitbay.

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że podatek PCC nie dotyczy kryptowalut, ale jest to w tej chwili jedynie słowna obietnica. Trwają dalsze rozmowy, jednak jak dowiadujemy się z wywiadu, ostateczne decyzje nie zostaną ujawnione na pewno do końca kwietnia – czyli okresu rozliczeniowego.

Pojawiły się wstępne plany na rok 2019. Między innymi jest to zdefiniowanie kryptowaluty – do tego będą potrzebne nowe regulacje – oraz propozycja rozliczania się z wypłat w walucie fiat z giełd kryptowalut.

https://youtu.be/UHVuFp8hAcA


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button