News

Sprzedaż Bitcoinów przez SpaceX możliwą przyczyną krachu na rynku kryptograficznym

Zgodnie z raportem The Wall Street Journal, SpaceX, renomowana firma zajmująca się technologiami lotniczymi, odnotowała podobno wartość swoich zasobów Bitcoin o łącznej wartości 373 mln dolarów w 2021 i 2022 roku. Raport sugeruje, że podmiot mógł sprzedać cały swój zapas Bitcoinów. Pozostaje to jednak niepotwierdzoną informacją. 

Gazeta, po przejrzeniu dokumentów finansowych firmy, podał, że wydatki SpaceX wyniosły około 5.2 mild dolarów w 2022 roku. Dodatkowo firma wydała 5.4 mld dolarów w 2021 i 2022 roku na zakup nieruchomości, sprzętu oraz na badania i rozwój. 

Elon Musk, dyrektor generalny SpaceX, publicznie ogłosił w 2021 roku, że firma nabyła pewną ilość Bitcoinów. Informacja ta pojawiła się po zgłoszeniu SEC, które ujawniło, że Tesla, miała plany zakupu kryptowalut o wartości 1.5 mld dolarów. Ten ruch prawdopodobnie odegrał rolę w osiągnięciu przez Bitcoina rekordowej wówczas ceny ponad 43 000 USD. 

Raport o zarobkach Tesli za drugi kwartał 2023 roku wskazywał, że firma sprzedała wszystkie posiadane Bitcoiny (oprócz 184 mln USD). Konkretniej, Tesla zlikwidowała ponad 30 000 BTC w drugim kwartale 2022, co stanowi około 936 mln dolarów. Jest to około 75% jej początkowej inwestycji w Bitcoiny o wartości 1.5 mld dolarów. 

Po opublikowaniu wiadomości cena Bitcoina poszybowała w dół o około -10% w ciągu 10 minut, powodując spadek wartości kryptowaluty do 25 166 USD na Binance. Natomiast na OKX, cena spadła nawet do 24 098 USD. Ten krach został przypisany przez niektórych członków społeczności Twittera doniesieniom o odpisach i potencjalnej sprzedaży Bitcoinów SpaceX. Inni powiązali spadek z czynnikami zewnętrznymi. Chodzi o m.in. wniosek chińskiej grupy Evergrande o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11 w Nowym Jorku i widoczne niedźwiedzie wzorce w analizie technicznej ceny BTC.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button