Wiadomości

Srebro inwestycyjne tanieje podczas wyborów w USA

W Stanach Zjednoczonych trwa liczenie głosów oddanych w wyborach prezydenckich. Tymczasem srebro inwestycyjne, podobnie jak złoto, traci na wartości.

Na początku bieżącego tygodnia notowania i srebra i złota rosły. Niewątpliwie miała na to wpływ rosnąca przewaga Joe Bidena w prezydenckich sondażach. Jednak niezależnie od wcześniejszych prognoz aktualne doniesienia wskazują na przewagę Donalda Trumpa w głosowaniu. Dotychczasowemu prezydentowi USA udało się m.in. zyskać przychylność wyborców w na Florydzie, która uchodzi za kluczowy dla zwycięstwa w wyborach tzw. swing state. Efekt tego był taki, że możliwość reelekcji Trumpa wywołało dużą presję podażową na notowania srebra i złota.

Eksperci oceniają, że srebru inwestycyjnemu już wiele tygodni temu zaszkodziły informacje gospodarcze, które zachęcały inwestorów do przesunięcia kapitału w stronę bardziej ryzykownych aktywów np. przecenionych akcji. O ile w okresie od lipca do września br. w gospodarce światowej można było mówić o pewnym ożywieniu, tak teraz wchodzimy w kolejny etap pandemii, gdy coraz więcej państw decyduje się na wprowadzenie coraz większych obostrzeń, lockdownu nie wykluczając. Na podobne działania decydują się również władze Polski.

Chociaż zarówno Trump, jak i Biden skorzystają na cenie złota, eksperci są znacznie bardziej przekonani, że kadencja Bidena byłaby dużo korzystniejsza dla cen srebra. Gdyby Stany Zjednoczone istotnie dążyły do dokonania „zielonej rewolucji” w zakresie zrównoważonej energii, srebro byłoby w tym kraju bardzo pożądanym metalem.

Niektórzy analitycy uważają, że gromadzenie zapasów srebra może być obecnie bardzo dobrą inwestycją. Jednocześnie przypominają, że cena srebra ulega ciągłym zmianom. Jak podkreślają, istnieje możliwość zakupu srebra w postaci kilogramowych lub 500-gramowych sztabek, Z drugiej strony trzymanie srebra na internetowym koncie maklerskim wydaje się dużo bardziej praktyczne.

Na chwilę obecną poziom cen srebra pozostaje silnie skorelowany z notowaniami złota. W ostatnich godzinach wahania obu kruszców podlegały dużym wahaniom. Srebro potaniało zarówno w USD, jak i w PLN – w środę kurs srebra około godz. 19.00 polskiego czasu wynosił 23,90 USD/uncję. Kolejne kilkanaście godzin może zdecydować o tym, czy dalej kurs srebra pójdzie w górę czy podąży w dół.

Jeżeli interesuje Państwa srebro inwestycyjne, zapraszamy do odwiedzenia witryny flyingatom.gold. Jesteśmy przekonani, że w naszej ofercie znajdziecie produkty, które Was zainteresują.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button