News

Stronghold chce wydobywać Bitcoiny przy pomocy spalania opon

Jedna z wiodących firm wydobywających kryptowaluty, Stronghold Digital Mining, podobno planuje wykorzystywać paliwo pochodzące z opon (wytwarzane z rozdrobnionych opon pojazdów) w swojej działalności w stanie Pensylwania.  

Spalanie takich przedmiotów jest procesem toksycznym, który zanieczyszcza pobliskie powietrze, wodę i glebę. Nic więc dziwnego, że niektórzy mieszkańcy i aktywiści ekologiczni są temu zdecydowanie przeciwni. 

Według relacji The Guardian, Stronghold stara się palić opony i wykorzystywać wygenerowaną energię do wydobywania bitcoinów. Jest to kontrowersyjne posunięcie ze względu na jego antyekologiczny charakter. 

Choć górnik twierdzi, że ponownie wykorzysta odpady, inni twierdzą, że taki proces powoduje zanieczyszczenie i jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Płonące opony uwalniają do atmosfery toksyczne chemikalia, które mogą być przyczyną raka, chorób płuc lub wad wrodzonych.  

Rzeczniczka Stronghold, Naomi Harrington, powiedziała mediom, że substancje takie jak paliwo do opon „są szczególnie potrzebne, gdy jakość odpadów węglowych ma niską zawartość energetyczną”. Ujawniła także, że Twierdza uzyskała już pozwolenie na testowanie wykorzystania energii pozyskiwanej z opon, a teraz zamierza uzyskać autoryzację na wykorzystanie 78 tys. ton tego paliwa. 

Mieszkańcy hrabstwa Carbon w Pensylwanii (gdzie firma posiada swoje obiekty) protestowali przeciwko temu planowi. Carol Etheride, która mieszka niecałe pięć mil od fabryki Panther Creek, powiedziała: 

Byłam zszokowana. To jest straszne. Nie mogę nawet uwierzyć, że ludziom wolno palić opony. Palenie opon w celu paliwa czegoś takiego jak bitcoin czy kryptowaluta, co moim zdaniem nie daje żadnej wartości nikomu tutaj lokalnie, jest naprawdę niedopuszczalne.

Swoją dezaprobatę wyrazili także prawnicy i działacze na rzecz ochrony środowiska. Charles McPhedran, prawnik organizacji prawniczej non-profit Earthjustice stwierdził, że palenie opon stanowi ryzyko dla zdrowia mieszkańców regionu. Uważa, że tego rodzaju utylizacja to „ostateczność”. 

Następnie Rob Altenburg z lokalnej grupy ekologicznej PennFuture argumentował, że jedynym powodem, dla którego Stronghold chce stosować paliwo pochodzące z opon, jest redukcja jego kosztów.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button