News

Student popełnił samobójstwo po utracie środków zainwestowanych w Bitcoina

Student z indyjskiego miasta Lucknow podobno powiesił się po tym, jak stracił inwestycję w bitcoiny o wartości 4.200 USD. Miejscowa policja zapewniła, że zbada zdarzenie, gdy rodzina ofiary złoży zawiadomienie. 

Według relacji Hindustan Times, chłopak zainwestował sumę za pośrednictwem internetowej firmy inwestycyjnej zajmującej się kryptowalutami, którą wcześniej znalazł podczas korzystania z Telegrama. Firma obiecała wysokie zyski, a student przelał ponad 4.200 dolarów w bitcoinach. 

Jednak, jak się potem okazało nie uzyskał żadnego zysku ze swojej inwestycji. Kiedy poprosił o zwrot pieniędzy, przedstawiciel podmiotu, z którym był w kontakcie, przestał odbierać jego telefony i wszelkiego rodzaju narzędzia komunikacji. Po rzekomym oszustwie ofiara poczuła się się źle, co skłoniło ją do zamachu na swoje życie. 

Funkcjonariusz policji Santosh Kumar Arya powiedział, że wstępne dochodzenie wykazało, że firma inwestycyjna była „autentyczna”. Dodał, że organy ścigania odpowiednio zbadają sprawę, jeśli rodzina chłopca złoży zawiadomienie. Arya potwierdził również, że śmierć była wynikiem samobójstwa, ponieważ uczeń powiesił się na kawałku materiału:

Ciało zostało wysłane do sekcji zwłok. Jej raport potwierdził śmierć w wyniku samobójstwa… Według wstępnego śledztwa chłopiec powiesił się po stracie pieniędzy. 

Inne zdarzenia z 2022

Utrata pieniędzy nigdy nie jest łatwa do zniesienia, ale może być niezwykle trudna, gdy suma sięga milionów lub są to czyjeś oszczędności. Niesławna katastrofa Terry w maju ubiegłego roku spowodowała, że niektórzy ludzie odebrali sobie życie z powodu poważnych strat.  

Upadek FTX spowodował również, że miliony wyparowały z funduszy inwestorów w ciągu kilku dni. Twórca oprogramowania mieszkający we wschodniej Anglii powiedział, że stracił prawie 10.000 USD na inwestowaniu za pośrednictwem byłego giganta kryptograficznego.  

Przyznał, że miał przyjaciół, którzy myśleli o samobójstwie i którzy musieli mnóstwo problemów ze zdrowiem po katastrofie. 

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button