News

Tajlandia łagodzi ograniczenia inwestycyjne związane z ICO

Thailandska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przygotowuje się do złagodzenia ograniczeń inwestycyjnych dla inwestycji detalicznych związanych z ofertami ICO, aby zwiększyć inwestycje cyfrowe.

Tajski regulator papierów wartościowych jest gotów znieść limit inwestycji w zabezpieczone aktywami ICO wynoszący 300 000 bahtów (8 800 USD) na osobę, planując zezwolić na większe inwestycje w nieruchomości i infrastrukturę wspierane ICO, jak ogłosiła oficjalnie SEC.

Nowe środki mają na celu pomóc Tajlandii w zwiększeniu lokalnego rozwoju technologicznego ze względu na wzrost na rynku kapitałowym i w gospodarce cyfrowej, stwierdza SEC, dodając:

Zmiana regulacji ma na celu wzmocnienie skutecznego monitorowania operacji dotyczących aktywów cyfrowych i zmniejszenie ryzyka, które może wpłynąć na inwestorów, operatorów aktywów cyfrowych i rynek.

– czytamy.

SEC otworzyła publiczną konsultację dotyczącą planu usunięcia limitu inwestycyjnego, zauważając, że nowe środki zwiększą ryzyko wystawienia inwestorów na niebezpieczeństwo. Konsultacje publiczne mają trwać do 27 kwietnia.

Regulator planuje wymagać od operatorów aktywów cyfrowych uzyskania pozwolenia od SEC na rozszerzenie działalności na inne dziedziny. Operatorzy aktywów cyfrowych mogą również ponieść dodatkowe koszty związane z przestrzeganiem nowych regulacji ICO, zauważa SEC.

Najnowsza propozycja SEC w Tajlandii jest kolejną w serii zmian regulacyjnych dotyczących rynku aktywów cyfrowych w tym kraju.

Na początku marca regulator uruchomił kolejną konsultację publiczną dotyczącą swojego projektu regulacji, który zakazałby firmom kryptowalutowym oferowania transakcji staking i lending. Wcześniej regulator wprowadził również nowe usługi przechowywania kryptowalut, co może wymagać od dostawców usług wirtualnych aktywów ustanowienia systemu zarządzania portfelami cyfrowymi, aby zagwarantować bezpieczeństwo środków.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button