News

Tether będzie wydobywał Bitcoiny w Urugwaju

Emitent stablecoinów, Tether, ogłosił, że rozpocznie wydobywanie bitcoinów w Urugwaju. 

W informacji z 30 maja ogłoszono, że oprócz inwestowania w produkcję energii w Urugwaju planuje uruchomić ramię wydobywcze w kraju Ameryki Południowej „we współpracy z lokalną licencjonowaną firmą”. Emitent stablecoinów twierdził, że przedsięwzięcie będzie wykorzystywać odnawialne źródła energii mające na celu „zrównoważone” wydobycie Bitcoina. Dodał też, że planuje zatrudnić dodatkowych członków zespołu. 

Wykorzystując moc Bitcoina i możliwości Urugwaju w zakresie energii odnawialnej, Tether przoduje w zrównoważonym i odpowiedzialnym wydobywaniu Bitcoinów. Nasze niezachwiane zaangażowanie w energię odnawialną gwarantuje, że każdy BTC, który wydobywamy, pozostawia minimalny ślad ekologiczny, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i integralności sieci Bitcoin. 

– powiedział dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino.

Tether przytoczył zdolność Urugwaju do wytwarzania 94% energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w tym energii wiatrowej, słonecznej i wodnej, a także z niezawodnej sieci. Oferty pracy na swojej stronie internetowej w momencie redagowania artykułu sugerowały również ekspansję na RPA i Brazylię. 

Ogłoszenie o wydobyciu nastąpiło po tym, gdy Tether poinformował, że planuje „regularnie przeznaczać do 15%” swoich zysków na zakupy BTC. Emitent stablecoinów ogłosił, że posiadał około 1.5 miliarda dolarów w bitcoinach na pierwszy kwartał 2023 roku. Stanowi to 2% jego całkowitych rezerw. Tether utrzymywał większość swoich udziałów w gotówce, ekwiwalentach gotówki i amerykańskich bonach skarbowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button