News

Tether krytykuje analizę stablecoinów Deutsche Bank

Gigant stablecoinów, Tether, skrytykował Deutsche Bank w związku z nowo opublikowanym raportem sugerującym, że stablecoiny, w tym Tether, mogą doświadczyć „momentu peso”, który zrujnuje przemysł kryptowalutowy.

W raporcie badającym stablecoiny z 7 maja, analitycy z Deutsche zacytowali zapaść w 2022 r. algorytmicznego stablecoina TerraUSD, która spowodowała utratę co najmniej 40 mld dolarów z rynku w ciągu kilku dni, jako przyczynę szerszej krytyki produktów stablecoinów zakotwiczonych w dolarze.

Analizując 334 mechanizmy przypięcia waluty z ostatnich 223 lat, analitycy stwierdzili, że 49% ustalonych walut zawodziło w ciągu ich medianowego czasu życia wynoszącego około ośmiu do dziesięciu lat. 42% europejskich konsumentów wierzyło, że stablecoiny ostatecznie zawiodą.

Analitycy doszli do wniosku, że większość przypiętych aktywów w przestrzeni kryptowalutowej doświadczy znacznych „turbulencji” wynikających ze spekulacyjnego sentymentu i ostatecznie doświadczy pewnego rodzaju odpięcia od przypięcia.

Podczas gdy niektóre mogą przetrwać, większość prawdopodobnie zawiedzie, zwłaszcza ze względu na brak przejrzystości w operacjach stablecoinów i podatność na spekulacyjny sentyment.

– czytamy.

Analitycy Deutsche zauważyli również brak przejrzystości Tether w sprawie jego rezerw i opisali status płynności firmy jako „wątpliwy”.

Jednakże Tether ostro skrytykował raport, twierdząc, że „brakuje mu jasności i solidnych dowodów” i opiera się na „niewyraźnych twierdzeniach zamiast rygorystycznej analizie”.

Przedstawiciel Tether powiedział, że choć raport próbuje przewidzieć upadek stablecoinów, nie dostarczył „konkretnych danych wspierających swoje tezy”.

Ponadto, jego porównanie do Terry, algorytmicznego stablecoina, jest mylące i nieistotne dla dyskusji na temat zabezpieczonych monet rezerwowych

– odpowiedział Tether.

Tether był przedmiotem krytyki ze względu na brak przejrzystości swoich rezerw.

Jednak firma wydała kilka zaświadczeń finansowych, które sugerują, że posiada ponad 110 mld dolarów w rezerwach denominowanych w walucie fiat – chociaż niektórzy krytycy twierdzą, że nie jest to tożsame z audytem finansowym.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button