News

Tether ustosunkował się do informacji o zamknięciu około 29 kont należących do kluczowych graczy na rynku

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi przez prokuratora generalnego Nowego Jorku, Tether podobno dezaktywował około 29 kont należących do topowych graczy krypto w 2021 roku. Wydaje się, że konta większości osób na liście zostały zamknięte z różnych powodów. 

Chociaż przyczyny dezaktywacji nie zostały ujawnione, Tether wskazał, że nie chce komentować poszczególnych relacji. Firma wyjaśniła jednak, że wszystkie osoby przeszły rygorystyczne kontrole zgodności podczas wdrażania. Były też stale monitorowane, zgodnie z wymogami polityki zgodności Tether. 

Wśród dezaktywowanych kont były m.in. MoonPay, BlockFi, CMS Holdings i Galois Capital. 

Chociaż dochodzenie NYAG zakończyło się w lutym 2021, wyszło na jaw, że niektóre dokumenty objęte dochodzeniem badano do czerwca 2021. Kody użytkownika w tych dokumentach zostały już zredagowane. 

NYAG zebrał dane, badając Tether i jego siostrzaną firmę Bitfinex w sprawie sprzeniewierzenia 850 mln dolarów funduszy. W tym czasie iFinex, spółka macierzysta obu podmiotów, wnioskowała o 30-dniowe przedłużenie terminu na przedstawienie krytycznych dokumentów finansowych. 

Ostatecznie zaangażowane strony osiągnęły porozumienie, w którym Tether zgodził się zapłacić karę w wysokości 18.5 mln dolarów. Emitent stablecoina zgodził się też wstrzymać działalność handlową w Nowym Jorku. Następnie media i Coinbase zwróciły się do NYAG o ujawnienie wstępnego raportu Tether, zgodnie z ustawą o wolności dostępu do informacji. Jednak firma sprzeciwiła się prośbie, powołując się na potrzebę ochrony poufnych informacji swoich klientów przed potencjalnym wykorzystaniem przez nieuczciwych graczy. 

Pomimo stanowiska Tether, NYAG umożliwił mediom dostęp do dokumentów, ujawniając dezaktywację wielu kont firmowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button